Sobota, 19.01.2019, imieniny: Erwiny, Henryka, Mariusza

Zdewastowana fontanna przy kapliczce

  • 15.05.2018, 12:13
Zdewastowana fontanna przy kapliczce
Nie wiadomo jeszcze kiedy miejskie fontanny zaczną tryskać wodą, dewastacja tej usytuowanej przy kapliczce św. Jana Chrzciciela może opóźnić jednak jej uruchomienie.

Na uruchomienie po zimowej przerwie czekają trzy miejskie fontanny: w Parku Zamkowym, na Rynku i przy ul. Grunwaldzkiej, obok kapliczki. Pod koniec kwietnia miasto zaprosiło wykonawców do złożenia oferty cenowej na utrzymanie tych obiektów, jednak postępowanie nie zostało rozstrzygnięte. Wszystkie złożone oferty przekraczały kwotę zabezpieczoną na ten cel w miejskim budżecie.

- Jednym z oferentów był MPWiK Mysłowice, z którym aktualnie trwają negocjacje ceny, co jest dopuszczalne przy tego typu zapytaniach. Oferta MPWiK była najniższą z proponowanych. W związku z tym nie jest możliwe określenie konkretnej daty pełnego uruchomienia fontann, lecz zależy nam, by stało się to jak najszybciej – wyjaśnia Joanna Frysztacka, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Mysłowice.

Obecnie trwa ocena sprawności fontann i zakresu ewentualnych prac związanych z ich utrzymaniem w ciągu sezonu. Naprawy na pewno będzie wymagała fontanna przy ul. Grunwaldzkiej, gdzie po długim majowym weekendzie zauważono dość poważną dewastację w postaci zniszczenia i kradzieży kamiennych płyt. - Czekamy na wycenę prac, które będą musiały być wykonane przez zakład kamieniarski – informuje Joanna Frysztacka. Z tego powodu wodotryski przy kapliczce mogą zostać włączone później niż te w parku i na Rynku.

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe