Sobota, 19.01.2019, imieniny: Erwiny, Henryka, Mariusza

8 milionów dofinansowania na termomodernizację

  • 16.05.2018, 09:23
8 milionów dofinansowania na termomodernizację
Mysłowice pozyskały kolejne środki na termomodernizację miejskich obiektów. Tym razem do kasy miasta trafi prawie 8 milionów złotych na remonty ośmiu miejskich budynków.

Unijne dofinansowanie obejmuje trzy projekty związane z ograniczaniem niskiej emisji, dwa z nich dotyczą obiektów użyteczności publicznej – szkół, przedszkoli i filii Mysłowickiego Ośrodka Kultury, trzeci – budynku mieszkalnego przy ul. Reja 18a. Cztery inwestycje, na które miasto pozyskało dofinansowanie już trwają. - Nie czekaliśmy na wyniki konkursów i rozpoczęliśmy pracę przy niektórych obiektach przed przyznaniem dofinansowania. W toku są prace w Przedszkolu 1, Szkole Podstawowej nr 5, Szkole Podstawowej nr 10 oraz w filii MOK w Brzezince - informuje Bartłomiej Gruchlik, zastępca prezydenta miasta. Dla pozostałych inwestycji objętych dofinansowaniem, czyli Przedszkola nr 15 i Przedszkola nr 16, Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego oraz Reja 18a, konieczne jest najpierw ogłoszenie przetargów na realizację zadań.

Inwestycje w budynkach użyteczności publicznej polegają m.in. na ich dociepleniu, modernizacji instalacji c.o., wymianie drzwi i okien, w niektórych zamontowane zostaną panele słoneczne.

Blok przy ul. Reja 18a zostanie ocieplony, zaplanowana jest również modernizacja obróbek blacharskich, wymiana stolarki okiennej, przebudowa fasady na klatkach schodowych, docieplenie ściany dobudówki (przychodnia), modernizacja wejść do klatek schodowych, w tym wymiana drzwi zewnętrznych, wykonanie opaski z kostki brukowej, remont kominów ponad dachem i docieplenie dachu.

Łączna wartość projektów to 12,8 mln zł, z czego 7,9 mln zł to wartość otrzymanego dofinansowania.

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe