Sobota, 19.01.2019, imieniny: Erwiny, Henryka, Mariusza

Na Słupnej w tym roku nie popływamy

  • 23.05.2018, 15:33 (aktualizacja 23.05.2018 15:37)
Na Słupnej w tym roku nie popływamy
Czekacie na otwarcie kąpieliska Słupna i myślicie już o popływaniu w odkrytym basenie? Zapomnijcie o tym. W tym roku w basenie będzie można pływać tylko kajakiem lub rowerkiem wodnym, ponieważ kąpielisko nie spełnia norm narzuconych przez ustawę Prawo wodne.

Park Słupna zaskoczy Was atrakcjami – zapowiada urząd miasta, nie pisząc wprost o zamknięciu basenu dla chcących popływać mieszkańców naszego grodu. Zachwala natomiast pomysły jakie zamierza wprowadzić na ten oblegany latem kompleks wypoczynkowy.

Nowością na terenie kąpieliska będą dwa baseny dla dzieci. - Jeden z basenów dodatkowo wyposażony będzie w zjeżdżalnię, a w drugim do dyspozycji najmłodszych będą dmuchane zabawki. Dodatkową atrakcją będą lubiane przez wszystkich i zawsze cieszące się ogromnym zainteresowaniem kule wodne w kolejnym basenie – wylicza Joanna Frysztacka, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Mysłowice. Wzbogacona będzie baza sportowa, czyli ilość kajaków i rowerków wodnych.

Przenośne baseny będą miały wymiary 10 na 15 metrów i 0,5 metra głębokości. Koszt ich zakupu to 40 tys. zł. Nowe baseny i dodatkowy sprzęt mają częściowo zrekompensować mieszkańcom – w szczególności tym najmłodszym - odwiedzającym Park Słupna wprowadzenie zakazu kąpieli w dużym basenie. Niecka w tym roku wykorzystana będzie jako zbiornik rekreacyjny. Oznacza to, że będzie można tam popływać tylko na kajakach, rowerkach wodnych oraz małych łódeczkach dla dzieci.

 

Jak tłumaczą urzędnicy, powodem braku zgody na kąpiel są zmiany w ustawie Prawo wodne. - Na tę chwilę wymogi dotyczące basenu są dużo bardziej rygorystyczne. Jeżeli chcielibyśmy dostosować do nich basen musielibyśmy ponieść ogromne wydatki związanymi m. in. z zakupem systemów filtracyjnych, a mamy inne plany na zagospodarowanie tego terenu – wyjaśnia Anna Górny z zespołu prasowego mysłowickiego ratusza.

 

Jakie to plany?

Plany na zagospodarowanie Słupnej polegają na całkowitej przebudowie kąpieliska oraz budowie krytej pływalni. Miasto podpisało umowę na wykonanie Programu Funkcjonalno-Użytkowego (PFU), który ma być gotowy w sierpniu tego roku. - Wykonawcą wyłonionym w drodze porównania ofert jest firma Plus8.pl s.c. z Zabrza, która już pracuje nad projektem. Na podstawie wykonanego PFU będzie można ogłosić przetarg na realizację zadania w systemie „zaprojektuj i wybuduj” - informuje Joanna Frysztacka.

Prace nad I etapem inwestycji, czyli budową krytej pływalni, mają rozpocząć się w 2019 r.

Otwarcie sezonu w Parku Słupna odbędzie się po Dniach Mysłowic i zakończeniu roku szkolnego, czyli pod koniec czerwca. Wstęp na kąpielisko będzie bezpłatny.

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Mieszkanka
Mieszkanka 21.06.2018, 20:57
A co z Hubertusem ? Dlaczego miasto tam nic nie działa ? Jest to wiekszy teren niż słupna a organizacji tam zero. A mozna by bylo zrobic tez rowerki wodne kajaki place zabwa dla dzieci i wiele innych rzeczy.
Darek
Darek 23.05.2018, 16:23
Znów obiecują. Będzie basen i to i to...
Już był budżet obywatelski gdzie wygrał park na promenadzie i co???
Te urzędnicze obietnice są słowami rzucanymi na wiatr. Póki nie zobaczę nie uwierzę.
PS. Nie zagłosuję też na nikogo kto obecnie pełni funkcje w urzędzie od Radnego po Prezydenta. Ci Państwo nie sprawdzili się i wystarczy.

Pozostałe