Sobota, 15.12.2018, imieniny: Celiny, Ireneusza, Niny

Mysłowice wprowadzają zakaz sprzedaży alkoholu nocą

  • 25.05.2018, 11:42
Mysłowice wprowadzają zakaz sprzedaży alkoholu nocą
Tylko dziewięcioma głosami „za” rada miasta przyjęła uchwałę w sprawie nocnego zakazu sprzedaży alkoholu w Mysłowicach. Zakaz będzie dotyczył handlu alkoholem na wynos, czyli sklepów i stacji benzynowych.

Mysłowiccy radni nie byli jednogłośni co do wprowadzenia nocnej prohibicji. Pojawiały się głosy, że ograniczenie handlu w nocy spowoduje pojawienie się nielegalnych punktów sprzedaży z alkoholem niewiadomego pochodzenia. Radni Agata Kansy i Mariusz Wielkopolan proponowali, aby wycofać projekt uchwały z porządku obrad i ponownie przedyskutować przyjęte w nim rozwiązania.

Zwolennicy argumentowali, że projekt uchwały jest wyrazem woli mieszkańców i rad dzielnic z tych rejonów miasta, w których klienci nocnych sklepów monopolowych zakłócają spokój. Na pozytywną opinię rad dzielnic powoływał się przewodniczący rady miasta Grzegorz Łukaszek i wiceprezydent Grzegorz Brzoska. Tylko 3 z 15 rad zaproponowały inne godziny zakazu handlu – rada z Brzęczkowic proponowała ograniczenie od godz. 23.00, a rady z Centrum i Starego Miasta od godz. 24.00.

Ostatecznie 9 radnych zagłosowało za wprowadzeniem zakazu nocnej sprzedaży alkoholu, 1 osoba była przeciw, 10 się wstrzymało.

Nocny zakaz dotyczy tylko napojów alkoholowych przeznaczonych do spożycia poza miejscem sprzedaży. Po godz. 22.00 nie będzie można więc kupić już piwa, wina czy wódki w sklepie, ale nadal można będzie napić się alkoholu w barze lub restauracji.

Uchwała wejdzie w życie po upływie 14 dni od ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Województwa Śląskiego.

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Rafał
Rafał 23.06.2018, 10:20
A może zakaz do godziny 13tej? Potem wprowadzić sprzedaż na kartki i godzinę policyjną? Oj, cofamy się w rozwoju demokracji- coraz bardziej cofamy...
ja
ja 25.05.2018, 23:31
A była to okazja by jeszcze raz przeanalizować politykę sprzedaży alkoholu w naszym mieście. I co? Jak zwykle aby odwalić temat. Żenada

Pozostałe