Sobota, 19.01.2019, imieniny: Erwiny, Henryka, Mariusza

Srebrna rocznica kapłaństwa morgowskiego proboszcza

  • 4.06.2018, 16:36 (aktualizacja 04.06.2018 16:38)
  • das
Srebrna rocznica kapłaństwa morgowskiego proboszcza
Jubileusz 25-lecia święceń kapłańskich obchodził 3 czerwca ks. Mirosław Dubiel, morgowski proboszcz. Ćwierć wieku to tysiące mszy, tysiące rozdanych komunii, wiele godzin spowiedzi i rozmów z parafianami – wyliczał wikary ks. Sebastian Lewandowski podczas homilii.

Podczas jubileuszowej mszy w kościele pw. św. Jacka, życzenia jubilatowi złożył na początku mszy dziekan dekanatu mysłowickiego ks. Rafał Ryszka. Nie zabrakło życzeń od parafian, grup parafialnych, chóru, ministrantów, od grupy Dzieci Maryi. Życzenia złożył również prezydent Edward Lasok.

Wszyscy życzyli jubilatowi wszystkiego najlepszego, zdrowia, życzliwości i kolejnych 25 lat trwania przy ołtarzu, ale też pomyślnego zakończenia remontu morgowskiego kościoła, który właśnie się rozpoczął.

Były kwiaty i podarunki, od prezydenta Lasoka jubilat otrzymał kielich z pateną, dzięki prezentowi od rady parafialnej ksiądz proboszcz będzie miał nową sutannę księżowską, a najmłodsi podarowali krótkie przedstawienie przygotowane pod kierunkiem katechetki Aleksandry Szwajcok. Uczestnicy mszy odśpiewali ks. Dubielowi gromkie „Sto lat”. Mszę jubileuszową uświetniła orkiestra pod dyrekcją Mirosława Kaszuby i chór parafialny św. Jacka pod kierunkiem Adama Kolonki.

Po mszy parafianie zostali poczęstowani śląskim kołoczem przed kościołem.

Ks. Mirosław Dubiel jest w morgowskiej parafii już 6 lat, od lipca 2012 roku. Ma 51 lat, święcenia kapłańskie przyjął 15 maja 1993 r. w katedrze Chrystusa Króla w Katowicach z rąk ks. Abpa Damiana Zimonia.

Księdzu Mirosławowi życzymy kolejnych kapłańskich jubileuszy obchodzonych oczywiście w morgowskiej parafii u św. Jacka.

das

Zdjęcia (5)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe