Wtorek, 11.12.2018, imieniny: Biny, Damazego, Waldemara

Rodzinnie na dwóch kółkach przez Mysłowice

  • 5.06.2018, 15:30 (aktualizacja 05.06.2018 15:35)
Rodzinnie na dwóch kółkach przez Mysłowice
Prawie 300 rowerzystów stawiło się w niedzielę na starcie I Rodzinnego Mysłowickiego Rajdu Rowerowego. Wysoka frekwencja pokazała, że miłośników jazdy na dwóch kółkach w naszym mieście nie brakuje i takie imprezy są potrzebne.

Inicjatorem imprezy była grupa Rowerowe Mysłowice, a współorganizacji podjął się MOSiR. Do udziału w rajdzie zgłosili się nie tylko mieszkańcy Mysłowic. Przy Centralnym Muzeum Pożarnictwa, gdzie usytuowany był start i meta rajdu, można było spotkać także rowerzystów z sąsiednich miast. To właśnie imprezy organizowane przez inne grupy rowerowe zachęciły mysłowiczan do zorganizowania podobnego wydarzenia u siebie. - Jeździmy z zaprzyjaźnionymi grupami z Jaworzna, Bytomia, Murcek, to oni podrzucili nam ten pomysł – mówi Marek Jarosz z grupy Rowerowe Mysłowice.

Udział w rajdzie zgłosiło 297 osób – kobiet i mężczyzn, dorosłych, dzieci i seniorów. Rowerzyści mieli do przejechania 16-kilometrową trasę, prowadzącą głównie przez tereny zielone i dostosowaną do zróżnicowanego poziomu uczestników. W rajdzie nie chodziło o czas przejazdu i zdobyte miejsce, lecz o wspólne spędzenie czasu z rodziną i propagowanie rekreacji na dwóch kółkach. Organizatorzy rajdu liczą jednak na coś jeszcze. - Staramy się, żeby miasto nas zobaczyło. Może zaczną powstawać też drogi dla rowerów, żeby z dzieciakami można było się wybrać na niedzielny wyjazd. Miejmy nadzieję, że zacznie się to powoli zmieniać – dodaje Marek Jarosz.

My również mamy taką nadzieję, a wszystkich zapaleńców, którzy chcieliby dołączyć do Rowerowych Mysłowic, razem spędzać czas na dwóch kółkach i wymieniać się doświadczeniami zapraszamy na stronę internetową grupy www.facebook.com/Rowerowe-Mysłowice-115711012428681/

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe