Sobota, 19.01.2019, imieniny: Erwiny, Henryka, Mariusza

W Bauvereinie drożej. Od lipca czynsze w górę

  • 5.06.2018, 19:04 (aktualizacja 05.06.2018 19:06)
W Bauvereinie drożej. Od lipca czynsze w górę
A jednak wpadli z deszczu pod rynnę. Od lipca czynsz podstawowy za mieszkanie w Bauvereinie wyniesie już 18.00 złotych za metr kwadratowy. To podwyżka na rodzinę o ok. 150 złotych miesięcznie.

Właściciel Bauvereinu Spółka Mieszkaniowa „Solidarność” zburzyła spokój mieszkańcom tego kompleksu. Od lipca podniesiono im czynsz o całe 3 złote za metr kwadratowy. To dla przeciętnego najemcy aż 150 złotych miesięcznie więcej. Jak poinformowali nas mieszkańcy budynku, właściciel podwyżkę uzasadnia potrzebą gruntownego remontu dachu.

Przypomnijmy. Budynek wraz z lokatorami wykupiła spółka z niemieckim właścicielem, po przetargu ogłoszonym przez syndyka, w którym miała też wystartować gmina. Nie wystartowała, bo jak wyjaśniał mieszkańcom i radnym prezydent Edward Lasok, gmina nie znalazła pieniędzy, by stanąć do ogłoszonego, drugiego już przetargu. W jej imieniu kupnem budynku z ponad dwudziestoma wolnymi mieszkaniami miała zająć się miejska spółka Śląski TBS.

Jak tłumaczył wówczas radnym prezes spółki Zbigniew Augustyn, bank, do którego Śląski TBS zwrócił się o kredyt na zakup budynku nie chciał go udzielić, twierdząc że spółka nie ma zdolności kredytowej. Wyjaśniał też, że prosił syndyka o przesunięcie terminu przetargu do czasu uzyskania kredytu w innym banku. Ostatecznie za więcej niż atrakcyjną cenę zasiedlony w większości budynek kupiła spółka z niemieckim kapitałem.

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe