Wtorek, 11.12.2018, imieniny: Biny, Damazego, Waldemara

Zmiany w urzędzie miasta. Wydział Rozwoju zlikwidowany

  • 7.06.2018, 09:27 (aktualizacja 07.06.2018 09:41)
Zmiany w urzędzie miasta. Wydział Rozwoju zlikwidowany
Od 1 czerwca obowiązuje nowy Regulamin organizacyjny Urzędu Miasta Mysłowice. Zmiany jakie wprowadza polegają m.in. na likwidacji Wydziału Rozwoju, powołaniu nowych zespołów i samodzielnych stanowisk urzędniczych i przesunięciach pomiędzy wydziałami.

- Modyfikacja struktury Urzędu Miasta Mysłowice miała na celu przede wszystkim usprawnienie współpracy między poszczególnymi wydziałami. Ze względu na przenikanie się różnych działań z zakresu obowiązków poszczególnych wydziałów oraz konieczność ścisłej komunikacji przy wielu zadaniach dokonaliśmy zmian w celu zwiększenia efektywności pracy – wyjaśnia Joanna Frysztacka, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Mysłowice. - Najważniejszym przykładem jest włączenie Zespołu Funduszy Pomocowych w jeden pion z infrastrukturą miejską i inwestycjami, co wesprze współpracę między nimi, nie zakłócając jednocześnie pracy wewnątrz komórek – dodaje.

Wydział Komunalny został przekształcony w Wydział Infrastruktury Miejskiej i jednocześnie wchłonął dwa zespoły - Administracji Drogowej (wcześniej podlegający Wydziałowi Inwestycji) oraz Regulacji Stanów Prawnych Nieruchomości Drogowych. Zlikwidowany został Wydział Rozwoju, który składał się z trzech zespołów: Funduszy Pomocowych, Planowania Przestrzennego oraz Planowania Strategicznego i dwóch stanowisk: ds. realizacji zadań i współpracy z organizacjami pozarządowymi. W zamian wydzielono trzy zespoły i jedno stanowisko samodzielne. Są to Zespół ds. rewitalizacji, Zespół ds. planowania przestrzennego (kieruje nim jak dotychczas Dominik Lorenc), Zespół Funduszy Pomocowych (pod niezmienionym kierownictwem Szymona Nowary) oraz Samodzielne stanowisko ds. ochrony zabytków, które objął Adam Padlewski. Naczelnik zlikwidowanego Wydziału Rozwoju Tomasz Szewczyk objął kierownictwo Zespołu ds. rewitalizacji. Zmiana stanowiska na niższe będzie się wiązała z obniżeniem wynagrodzenia.

Większe wynagrodzenie otrzymają za to kierownik Zespołu Administracji Drogowej oraz naczelnik Wydziału Infrastruktury Miejskiej. Ma to związek ze zwiększeniem zakresu obowiązków obu urzędników.

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Remigiusz Garbiec
Remigiusz Garbiec 9.06.2018, 10:07
Brawo dla prezydenta, który posłuchał postulatów zgłaszanych od dłuższego czasu przez różne środowiska, w tym MTHJL. Cieszy powołanie Zespołu ds. Rewitalizacji oraz Samodzielnego stanowiska ds. ochrony zabytków (czyli ersatzu miejskiego konserwatora zabytków). Małymi krokami do przodu. Ważne, że pierwszy krok został zrobiony.
greg
greg 9.06.2018, 06:23
pierdu pierdu

Pozostałe