Sobota, 19.01.2019, imieniny: Erwiny, Henryka, Mariusza

Przetarg na przebudowę ul. 3 Maja

  • 7.06.2018, 11:08 (aktualizacja 07.06.2018 11:24)
Przetarg na przebudowę ul. 3 Maja
Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to w ciągu najbliższych dwóch lat ul. 3 Maja w Wesołej będzie gruntownie wyremontowana. Szacunkowy koszt tej inwestycji to aż 13 mln zł netto.

Przebudowa obejmuje ul. 3 Maja na odcinku od granicy z Katowicami do ul. Laryskiej, razem ponad 3,5 km drogi. Zadanie będzie realizowane etapowo – najpierw wycinka, drzew, następnie przebudowa odcinka od granicy miasta do ul. Krętej, dalej remont do ul. Laryskiej.

W ramach przebudowy powstanie nowa nawierzchnia drogi, obustronne chodniki oraz zjazdy do posesji. Wybudowana zostanie także kanalizacja deszczowa oraz nowe oświetlenie – w sumie około 113 nowych słupów oświetlenia ulicznego typu LED. Ponadto planowana jest budowa ścieżki rowerowej. Za wszystkie wycięte przy realizacji inwestycji drzewa będą wykonane nasadzenia zastępcze.

Wykonawca będzie miał na wykonanie robót 24 miesiące od chwili podpisania umowy. Firmę, która wykona remont oraz dokładny koszt inwestycji poznamy po 20 czerwca.

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe