Sobota, 19.01.2019, imieniny: Erwiny, Henryka, Mariusza

Konkurs poezji śpiewanej w SP1

  • 7.06.2018, 14:16
  • Karolina Cyga, SP1
Konkurs poezji śpiewanej w SP1
W Szkole Podstawowej nr 1 odbył się po raz pierwszy Miejski Konkurs Poezji Śpiewanej „Ocalić od zapomnienia”. U jego podstaw leżało przekonanie, że to właśnie utwory liryczne wciąż mogą mówić do młodego człowieka głosem doniosłym i ważnym, a emocje im towarzyszące wychodzą naprzeciw ich doświadczeniom.

Do współzawodnictwa zgłosili się przedstawiciele sześciu mysłowickich szkół - zarówno soliści, jak i zespoły. Uczestnicy prezentowali nie tylko swoje walory wokalne, ale również umiejętności gry na instrumentach. Nie zabrakło w repertuarze utworów między innymi: Marka Grechuty, Czerwonego Tulipana, Starego Dobrego Małżeństwa, czy Edyty Geppert.

I miejsce zajęła Alicja Klepka ze Szkoły Podstawowej nr 10, II miejsce Anna Sobolewska ze Szkoły Podstawowej nr 1, III z kolei przypadło Julii Dolacie ze Szkoły Podstawowej nr 3. Wszystkim serdecznie gratulujemy!

Karolina Cyga, SP1
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe