Sobota, 19.01.2019, imieniny: Erwiny, Henryka, Mariusza

Wykazali się wiedzą o dekanacie

  • 9.06.2018, 14:51
  • das
Wykazali się wiedzą o dekanacie
Dekanat mysłowicki obchodzi 150-lecie istnienia, ten jubileusz był okazją do zorganizowania religijnego konkursu wiedzy o dekanacie dla uczniów mysłowickich szkół.

Jego organizatorami byli dziekan ks. Rafał Ryszka i doradca metodyczny nauczania religii Urszula Rasek. Konkurs odbył się w parafii w Brzęczkowicach. W konkursie udział wzięli uczniowie klas siódmych oraz drugich i trzecich z gimnazjów. Dla uczniów klas młodszych zorganizowany został konkurs plastyczny.

Do konkursu przystąpiło 10 drużyn, jego celem było poznanie historii dekanatu mysłowickiego, uczczenie 150-lecie jego powstania, ale też zachęcenie uczniów do lektury na temat historii dekanatu, a także rozwijanie i promowanie talentów plastycznych.

W oczekiwaniu na ogłoszenie wyników konkursowych młodzież mogła z przewodnikiem zwiedzić Muzeum Misyjne przy parafii Matki Boskiej Bolesnej.

Uczestnicy konkursu otrzymali upominki ufundowane przez Wydział Promocji Urzędu Miasta Mysłowice, a dziekan, ks. Rafał Ryszka ufundował słodki poczęstunek, pamiątkowe obrazki i foldery dla każdego uczestnika oraz nagrody rzeczowe dla laureatów konkursu.

Najlepsi znawcy naszego dekanatu to:

I miejsce - drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 10 w składzie: Robert Knapik, Julia Seweryn, Emilia Bednarek. Opiekunem drużyny był ksiądz Michał Wala,

II miejsce - drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 9 w składzie: Katarzyna Czub, Natalia Laskowska, Filip Bogobowicz. Opiekunem drużyny była katechetka Elżbieta Bogobowicz,

III miejsce - drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 15 w składzie: Paulina Pietrzyk, Mateusz Ordowski, Michał Reszka. Opiekunem drużyny była katechetka Elżbieta Czaplińska.

Konkurs plastyczny:

I miejsce – równorzędnie Anastazja i Tobiasz Malinowscy (Szkoła Sportowa) i Filip Kowalczyk (Szkoła Sportowa), III - Kamila Habryka (Szkoła Podstawowa nr 9).

das
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe