Środa, 20.02.2019, imieniny: Anety, Lehca, Leona

Wyniki egzaminu gimnazjalnego - Mysłowice poniżej średniej

  • 27.06.2018, 15:07
Wyniki egzaminu gimnazjalnego - Mysłowice poniżej średniej Pixabay
W kwietniu uczniowie ostatnich klas gimnazjów zasiedli do egzaminu sprawdzającego ich wiedzę. Jak im poszło? Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Jaworznie opublikowała właśnie wyniki egzaminu.

Egzamin gimnazjalny składał się z trzech części – humanistycznej, matematyczno-przyrodniczej i z zakresu języka obcego nowożytnego.

 

Część humanistyczna

W części humanistycznej trzecioklasiści rozwiązywali zestaw zadań egzaminacyjnych z języka polskiego oraz zestaw zadań z historii i wiedzy o społeczeństwie.

Średnia w województwie z języka polskiego wyniosła 67,87 proc. punktu. Najlepszy wynik osiągnęli uczniowie z Bielska Białej – 71,25 proc., najsłabiej poszło gimnazjalistom w Siemianowicach Śląskich – 61,25 proc. punktu. Trzecioklasiści z mysłowickich gimnazjów wypadli poniżej średniej wojewódzkiej, osiągając średnio 64,33 proc. punktu.

Średnia wojewódzka z egzaminu z zakresu historii i wiedzy o społeczeństwie wyniosła 58,87 proc. punktu. Najwyższą średnią – 63,89 – mogą się pochwalić również uczniowie z Bielska-Białej, najgorzej wypadła młodzież ze szkół w Świętochłowicach – 52,74. Wynik gimnazjalistów z Mysłowic to 57,66 proc. punktu.

 

Część matematyczno-przyrodnicza

W części matematyczno-przyrodniczej uczniowie mieli do rozwiązania zadania z matematyki i z przedmiotów przyrodniczych: biologii, chemii, fizyki i geografii.

Wojewódzka średnia z matematyki wyniosła 51,11 proc. punktu. W tej części egzaminu znów przodują uczniowie z Bielska-Białej z wynikiem 55,22, a najgorzej wypadli gimnazjaliści z Siemianowic Śląskich (45,07 proc. punktu). Wyniki uczniów mysłowickich gimnazjów to 47,36, a zatem poniżej średniej.

Jeśli idzie o przedmioty przyrodnicze, wojewódzka średnia wyniosła 55,38 proc. punktu. I po raz kolejny najlepiej spisali się młodzi bielszczanie (59,92), a najgorzej uczniowie ze Świętochłowic (49,49 proc. punktu). A jak wypadli mysłowiccy trzecioklasiści? Ich średni wynik to 53,71 proc. punktu.

 

Język obcy nowożytny

Egzamin z języka obcego nowożytnego zdawany był na dwóch poziomach: podstawowym i rozszerzonym. Średni wynik z języka angielskiego na poziomie podstawowym w województwie wyniósł 69,44 proc. punktu. Pierwsze miejsce w tabeli średnich wyników zajęli... gimnazjaliści z Bielska Białej (74,67), ostatnie – uczniowie z Rudy Śląskiej (62,09). Mysłowiczanie zdobyli średnio na tym egzaminie 65,72 proc. punktu. W naszym mieście angielski na poziomie podstawowym zdawało 558 uczniów, na poziomie rozszerzonym - 559. 48,45 – to średni wynik z mysłowickich szkół z rozszerzonego języka angielskiego. Średni wynik na Śląsku to 52,35 proc. punktu.

Język niemiecki na poziomie podstawowym zdawało w naszym mieście 29 uczniów. Ich wynik to 47,83, przy średniej wojewódzkiej 54,84.

19 uczniów z Mysłowic zdawało na egzaminie gimnazjalnym język niemiecki na poziomie podstawowym, osiągając średnią 48,00, podczas gdy średnia dla województwa wyniosła 52,32 proc. punktu. Ani jeden mysłowicki gimnazjalista nie zdawał niemieckiego rozszerzonego.

Na zdawanie języka francuskiego na poziomie podstawowym w Mysłowicach zdecydowało się tylko dwoje uczniów. Ich średnia wyniosła zaledwie 25,00 przy średniej dla województwa 69,81 proc. punktu.

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe