Środa, 20.02.2019, imieniny: Anety, Lehca, Leona

Podsumowanie policyjnej akcji „Smog”

  • 28.06.2018, 10:13 (aktualizacja 28.06.2018 10:19)
Podsumowanie policyjnej akcji „Smog”
Policjanci mysłowickiej drogówki włączyli się wczoraj do ogólnopolskich działań pod nazwą „Smog”. Mundurowi skontrolowali kilkadziesiąt pojazdów, dla niektórych kierowców spotkanie z funkcjonariuszami zakończyło się zatrzymaniem dowodu rejestracyjnego.

Policyjne kontrole objęły 49 pojazdów. W 10 przypadkach mundurowi zatrzymali kierowcom dowody rejestracyjne, w tym 5 za naruszenie wymagań dotyczących ochrony środowiska.

Celem działań było zwrócenie uwagi na prawidłowy stan techniczny pojazdów i emisję spalin do atmosfery. Stróże prawa reagowali też na wykroczenia drogowe związane ze stanem technicznym pojazdów i nieprawidłowym przewożeniem ładunku.

Działania miały również charakter edukacyjny. Policjanci przypominali kierującym, że smog to nie tylko "zasługa" kominów fabryk i słabej jakości paliwa opałowego domów jednorodzinnych, ale także niesprawnych technicznie pojazdów i złej jakości ich spalin.

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe