Niedziela, 18.11.2018, imieniny: Klaudyny, Romana, Tomasza

Projektują nowoczesny miejski szalet

  • 28.06.2018, 14:10
Projektują nowoczesny miejski szalet
Do końca sierpnia ma zostać opracowana dokumentacja projektowa dla budowy nowego szaletu miejskiego przy ul. Krakowskiej. Jest nadzieja, że budowa publicznej toalety rozpocznie się w tym roku.

Szalet przy Krakowskiej jest nieczynny od kilku lat. Jego naprawa jest nieopłacalna, dlatego miasto zdecydowało, że toaleta zostanie wyburzona, a w jej miejsce wybudowana zostanie nowa.

50 tys. zł na to zadanie przeznaczyła Rada Dzielnicy Stare Miasto. Ta kwota wystarczy na opracowanie dokumentacji technicznej, która powinna być gotowa do 30 sierpnia. Koszt projektu to 47,6 tys. zł. Po opracowaniu dokumentacji i przygotowaniu kosztorysu inwestorskiego wiadomo będzie ile pieniędzy pochłoną roboty rozbiórkowe i budowlane.

Oprócz wyburzenia budynku i zakupu automatycznej toalety kontenerowej, inwestycja obejmuje także m.in. budowę schodów terenowych, wykonanie ścieżek na przyległym terenie, budowę pochylni dla osób niepełnosprawnych oraz dostosowanie istniejących schodów i pochylni wraz z chodnikiem do projektowanego obiektu.

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe