Niedziela, 18.11.2018, imieniny: Klaudyny, Romana, Tomasza

300 złotych dla każdego ucznia. Od 1 lipca można składać wnioski

  • 28.06.2018, 15:48
300 złotych dla każdego ucznia. Od 1 lipca można składać wnioski Pixabay
Od niedzieli, 1 lipca można będzie elektronicznie składać wnioski o świadczenia z programu „Dobry start”. W ramach programu każdy uczeń rozpoczynający rok szkolny otrzyma 300 zł jednorazowego wsparcia, bez względu na dochód.

Świadczenie dobry start przysługuje raz w roku, niezależnie od dochodu, na dzieci rozpoczynające rok szkolny do ukończenia 20. roku życia oraz dzieci niepełnosprawne uczące się w szkole do 24. roku życia. Program przysługuje wyłącznie dzieciom uczącym się w szkole podstawowej, gimnazjum, szkole ponadpodstawowej i szkole ponadgimnazjalnej, szkole artystycznej, w której jest realizowany obowiązek szkolny lub nauki, a także w młodzieżowym ośrodku socjoterapii, specjalnym ośrodku szkolno-wychowawczym, specjalnym ośrodku wychowawczym, ośrodku rewalidacyjno-wychowawczym. Program nie obejmuje dzieci realizujących przygotowanie przedszkolne ani w przedszkolu czy „zerówce” prowadzonej w szkole. Nie obejmuje także studentów, uczniów szkół policealnych i uczniów szkół dla dorosłych.

 

Jak otrzymać świadczenie dobry start?

 

  • Aby otrzymać wsparcie, należy złożyć wniosek. Może to zrobić rodzić dziecka, opiekun prawny lub opiekun faktyczny dziecka, a w przypadku dzieci przebywających w pieczy zastępczej - rodzic zastępczy, osoba prowadząca rodzinny dom dziecka lub dyrektor placówki opiekuńczo – wychowawczej.

 

Kiedy złożyć wniosek?

 

  • Wniosek będzie można składać od 1 lipca online przez stronę Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej - empatia.mrpips.gov.pl oraz przez bankowość elektroniczną, a od 1 sierpnia drogą tradycyjną (papierową). Ważne! Wniosek należy złożyć do 30 listopada.

 

Gdzie złożyć wniosek?

 

  • Wnioski papierowe o świadczenie dla mieszkańców Mysłowic będą przyjmowane i realizowane w Dziale Świadczeń Rodzinnych Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Mysłowicach przy ul. Powstańców 9.

 

Kiedy rodzina otrzyma wsparcie?

 

  • W przypadku wniosków złożonych w lipcu i sierpniu, świadczenia zostaną wypłacone nie później niż do 30 września. W przypadku wniosków złożonych w kolejnych miesiącach, tj. wrzesień-listopad, wypłata świadczenia nastąpi maksymalnie do 2 miesięcy od dnia złożenia wniosku.

 

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe