Niedziela, 23.09.2018, imieniny: Bogusława, Liwiusza, Tekli

Koniec remontów, autobusy wracają na stałe trasy

  • 29.06.2018, 12:56 (aktualizacja 29.06.2018 12:58)
Koniec remontów, autobusy wracają na stałe trasy Ul. Janowska
W środę odbyły się odbiory techniczne ulicy Janowskiej i Konopnickiej. Dobiega także końca remont ul. Orła Białego. Od lipca komunikacja miejska wraca na stałe trasy przejazdu.

Roboty na Janowskiej i Konopnickiej trwały od zeszłego roku. Ul. Janowska została zmodernizowana na odcinku od Działkowej do granicy miasta, na Konopnickiej w ramach inwestycji wybudowano także rondo na skrzyżowaniu z ul. Laryską.

W środę odbyły się odbiory techniczne obydwu wyremontowanych dróg. O ostatecznym zakończeniu inwestycji można będzie mówić po wykonaniu przez wykonawcę koniecznych poprawek. Na Janowskiej niedokończone jest jeszcze oznakowanie poziome i pionowe. - Natomiast w przypadku ulicy Konopnickiej, mieszkańcy pobliskich terenów rozważają zmianę istniejących już znaków drogowych. Zaproponowali, aby istniejąca tam strefa ograniczonej prędkości do 30 km/h została zmieniona na ograniczenie prędkości do 50 km/h. Wykonawca, czyli firma Eurovia zapewniła, że wszystkie prace zostaną wykonane do końca tygodnia a ulice zostaną otwarte w poniedziałek - 2 lipca br. – informuje mysłowicki magistrat.

2 lipca zostanie przywrócona komunikacja miejska na ul. Janowskiej, a także na ul. Orła Białego, gdzie także dobiega końca remont. Dla linii 44, 76 i 76N zostaną wprowadzone nowe rozkłady jazdy obowiązujące od 2 lipca, natomiast dla linii 77, 77N i 292 przywrócone zostaną stałe rozkłady jazdy obowiązujące przed wprowadzeniem objazdów. Od 1 lipca natomiast po ul. Konopnickiej rozpoczyna kursowanie linia autobusowa 995.

_
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Hanys
Hanys 30.06.2018, 12:16
Szkoda ,że nie pomyślano o frezowaniu zniszczonej nawierzchni na ulicy Tuwima, przez tymczasowy objazd ul. Janowskiej
Anonim
Anonim 2.07.2018, 17:19
#Hanys - chyba większość przyległych uliczek do Janowskiej ucierpiała/ wymaga naprawy.
Jon
Jon 30.06.2018, 09:52
Odbiór Janowskiej został dokonany.A "fachowcy" zapomnieli o oświetleniu.Minęły dwa tygodnie od zdemontowania lamp i słupów oświetleniowych i od 15 czerwca na dużym odcinku ulicy nastąpiły "egipskie ciemności".Do tej pory nic nie zrobiono w tej sprawie i 2 lipca "światłość" nie nastąpi.
Anonim
Anonim 29.06.2018, 17:13
Orła Białego powinno być jeszcze w remoncie przez miesiąc by poprawili to co zrobili. Fajnie, bo jest chodnik, ale mogli go zrobić porządnie przynajmniej

Pozostałe