Niedziela, 18.11.2018, imieniny: Klaudyny, Romana, Tomasza

Coraz więcej mieszkańców rozlicza PIT w Mysłowicach

  • 2.07.2018, 16:46 (aktualizacja 02.07.2018 16:53)
Coraz więcej mieszkańców rozlicza PIT w Mysłowicach Zdobywcy nagród w loterii "Z PITem w drogę po nagrodę" odebrali wygrane pierwszego dnia Dni Mysłowic
Druga edycja konkursu „Z PITem w drogę po nagrodę” zakończyła się jeszcze większym sukcesem niż poprzednia. Ze wstępnych informacji statystycznych Urzędu Skarbowego w Mysłowicach wynika, że w tym roku kolejne 1700 osób zdecydowało się po raz pierwszy złożyć tutaj swoje zeznanie podatkowe.

Po pierwszej – przeprowadzonej rok temu – kampanii promującej wspieranie budżetu miasta, w którym się mieszka, wpływ do kasy miejskiej z PIT był o ok 3,5 mln większy niż w poprzednich latach. Szacowany wpływ do budżetu na rok 2019 to już ponad 4 mln zł. Kampanię można więc uznać za duży sukces. Dzięki akcji w ręce mieszkańców, którzy rozliczyli się w Mysłowicach i wzięli udział w loterii trafiły cenne nagrody. Jednak przede wszystkim budowana jest świadomość mieszkańców, że pieniądze pochodzące z podatku dochodowego są jednym ze źródeł dochodu miasta, dzięki któremu możliwe jest prowadzenie inwestycji.

– Przed nami poważne inwestycje, które rozpoczną się już niebawem, jak przebudowa Parku Zamkowego, Promenady czy budowa basenu w Parku Słupna, więc tym bardziej kładziemy nacisk na optymalne zasilenie budżetu gminy – mówi prezydent Edward Lasok. – Są w naszym mieście obszary, które bardzo prężnie się rozbudowują i powstają nawet całe osiedla mieszkalne. Nierzadko to osoby tzw. przyjezdne, które dopiero stały się mieszkańcami Mysłowic i głównie w nich chcemy wzbudzić współodpowiedzialność za miasto.

– Przeprowadziłam się do Mysłowic półtora roku temu i nawet nie myślałam, żeby nie rozliczać się tu, gdzie mieszkam – mówi pani Barbara z dzielnicy Janów Miejski-Ćmok. – Przecież to logiczne, że na takie rzeczy jak naprawy dróg, remonty szkół, budowanie placów zabaw i ogólnie na to wszystko, z czego chcę jako mieszkanka korzystać, muszą być pieniądze. Nie wyobrażam sobie, że można mieszkać tutaj, a rozliczać się gdzieś indziej, oczekując jednocześnie, że tutaj będzie wszystko zrobione.

Pełne informacje na temat kwoty, o jaką zwiększy się budżet miasta Mysłowice w roku 2019, dostępne będą w III kwartale br.

 

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Dariusz
Dariusz 3.07.2018, 18:30
Wpływ był 3.5 większy a w Mysłowicach wciąż nic się nie dzieje. Drogi ruina, obiektów wypoczynkowych brak. Kasa z podatków płynie do mist sąsiednich gdzie Mysłowiczanie jadą spędzać czas wolny. Czy się chwalić kiedy promenada miała być zrobiona 2 lata temu. Nawet hala MOSiR postawiona defakto za nasze pieniądze dla młodzieży jest tak droga do wynajęcia, że nie wiem komu ją miasto zafundowało. Nie miasto. My.
Nędza Panie Edwardzie.
I nie jestem z żadnej opozycji od Dariusza, Wojciecha czy innego karierowicza. Po prostu boli mnie ta niemoc i brak dobrego gospodarza w naszych Mysłowicach.

Pozostałe