Niedziela, 18.11.2018, imieniny: Klaudyny, Romana, Tomasza

Senioralna rewolucja nabiera rozpędu

  • 3.07.2018, 13:26 (aktualizacja 03.07.2018 13:29)
  • Źródło: www.slaskie.pl
Senioralna rewolucja nabiera rozpędu Fot. BP Tomasz Żak/www.slaskie.pl
Pierwszy cykl warsztatów w ramach akcji społecznej „Długowieczni” skierowanej do seniorów odbywał się 28 czerwca w Mysłowicach.

W warsztatach zorganizowanych przez „Gazetę Wyborczą” we współpracy z samorządem Województwa Śląskiego w Mysłowickim Ośrodku Kultury uczestniczył marszałek Wojciech Saługa.

- Śląskie dla seniora to społeczny ruch, którego w tej chwili nie da się zatrzymać. Ta rewolucja trwa i wierzę, że zmieni nie tylko postrzeganie seniorów, ale i naszą rzeczywistość. Świat się zmienia, pędzi w zawrotnym tempie i musimy się z tym zmierzyć, bo wkrótce co trzeci z nas będzie seniorem. Urzędnicy nie są w stanie zrobić tego sami, dlatego wsłuchujemy się w głos osób starszych, czerpiemy z ich doświadczeń i staramy się zrobić wszystko, by poczuli się pełnoprawnymi członkami społeczeństwa – mówił marszałek Wojciech Saługa.

Organizatorzy warsztatów pytali uczestników, jakie są ich pomysły na poprawę jakości życia w regionie, jak odnajdują się w obecnej rzeczywistości, jakie są ich oczekiwania i potrzeby. Marszałek Wojciech Saługa wspominał o działaniach prowadzonych na szczeblu regionu w ramach polityki senioralnej.

- Od początku kadencji prowadzimy dialog z seniorami. Powołaliśmy Śląską Radę ds. Seniorów, organizujemy spotkania, warsztaty i senioralia, promujemy Śląską Kartę Seniora, rozdaliśmy tysiące Kopert Życia, które mogą ocalić życie osób starszych. Cały czas we współpracy ze środowiskami senioralnymi szukamy skutecznych rozwiązań, by was zaktywizować i przywrócić normalność, byście mogli decydować i mieć wpływ na wasze życie – podkreślał marszałek Saługa.

Źródło: www.slaskie.pl
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe