Niedziela, 18.11.2018, imieniny: Klaudyny, Romana, Tomasza

Znamy wyniki matur. Jak poszło w Mysłowicach?

  • 3.07.2018, 14:54 (aktualizacja 03.07.2018 14:58)
Znamy wyniki matur. Jak poszło w Mysłowicach?
Dzisiaj poznaliśmy wyniki tegorocznego egzaminu maturalnego. Jedni mogą odetchnąć z ulgą, inni zamiast wypoczywać – będą się przygotowywać do poprawki. W tej lepszej sytuacji jest prawie 77 proc. absolwentów mysłowickich szkół, którzy w maju zdawali maturę.

W Mysłowicach egzamin maturalny zdało 76,86 proc. abiturientów. Do wszystkich wymaganych egzaminów przystąpiło 255 osób, z czego 196 może mówić o sukcesie. Jak wypadliśmy na tle kraju i województwa? Średnia zdawalność w całej Polsce wynosi 79,9 proc., natomiast na Śląsku 79,06 proc.

W mysłowickich liceach ogólnokształcących świadectwa maturalne może odebrać 86,53 proc. uczniów. Słabiej poszło uczniom techników – tam maturę zdało 46,77 proc. zdających. Ci, którym się nie powiodło, mogą zdawać oblany egzamin jeszcze raz w sierpniu. - Do sesji poprawkowej mogą przystąpić zdający, którzy nie zdali jednego egzaminu obowiązkowego. Obowiązkowo uczeń musiał przystąpić do egzaminu ustnego z języka polskiego i wybranego przez siebie języka obcego oraz z egzaminów pisemnych na poziomie podstawowym z języka polskiego, matematyki i również języka obcego na poziomie podstawowym. Ponadto musiał wybrać sobie jeden z przedmiotów zdawanych na poziomie rozszerzonym – informuje Urszula Okrajnik w Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Jaworznie.

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe