Niedziela, 18.11.2018, imieniny: Klaudyny, Romana, Tomasza

Ruszyły prace na Górce Słupeckiej

  • 4.07.2018, 10:06 (aktualizacja 04.07.2018 10:09)
Ruszyły prace na Górce Słupeckiej
Rozpoczęła się realizacja projektu, który w 2016 roku wygrał I edycję Mysłowickiego Budżetu Obywatelskiego. Inwestycja polega na zagospodarowaniu Górki Słupeckiej w Brzęczkowicach.

Wykonanie ma duże opóźnienie – zadanie miało być gotowe w 2017 roku. Ostateczny projekt znacznie też różni się od tego, który mieszkańcy wybrali w głosowaniu. Wnioskodawcy pierwotnie chcieli utworzenia parku rekreacyjnego na Promenadzie i zagospodarowania rejonu Trójkąta Trzech Cesarzy oraz budowy wieży widokowej. W trakcie przygotowywania dokumentacji projektowej okazało się, że koszt inwestycji znacznie przewyższa 1 milion zł, który był zarezerwowany na MBO, a ze względów własnościowych inwestowanie nad samym brzegiem Przemszy na Trójkącie jest niemożliwe. Dlatego ograniczono się do zagospodarowania Górki Słupeckiej. Powstaną tam alejki, oświetlenie, miejsca na zrobienie grilla. Wszystko ma być gotowe w grudniu.

 

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Ilona ze Słupnej
Ilona ze Słupnej 4.07.2018, 17:54
A co z Promenadą. To jakieś nieporozumienie wiecznie tylko coś Brzęczkowice, a rejony Słupnej to co już nie łaska. Głosowanie było na coś innego przecież a teraz nas robi ktoś za wariatów. To po jaką cholerę wtedy chodzili i chwalili się jakimiś plakatami i opowiadaniami na festynie historycznym wtedy jakiś facet łysawy z brzuchem opowiadał jaka to super sprawa bedzie Promenada a teraz tylko Brzęczkowice. Ręce opadają i jak zwykle zostanie tylko naszym dzieciom piękny plac zabaw na Portowej
Bogusław
Bogusław 4.07.2018, 15:09
Kąta Trzech Cesarzy trzymajmy się faktów historycznych

Pozostałe