Niedziela, 18.11.2018, imieniny: Klaudyny, Romana, Tomasza

Jednośladem bezpiecznie do celu

  • 5.07.2018, 14:21
  • Źródło: KMP Mysłowice
Jednośladem bezpiecznie do celu
Policjanci mysłowickiej drogówki w ramach kampanii „Jednośladem bezpiecznie do celu” rozmawiali wczoraj z kierowcami jednośladów o zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Mundurowi przypominali, że najmniejszy błąd może ich kosztować życie. Miłośnicy jednośladów nie są chronieni przez pasy bezpieczeństwa, poduszki powietrzne, czy karoserię pojazdu. Motocyklista powinien zadbać o właściwy ubiór ze specjalnymi protektorami, dobrej jakości kask oraz elementy w intensywnym, dobrze widocznym dla innych kierujących kolorze. Dlatego też stróże prawa wręczali wczoraj kamizelki odblaskowe dla poprawy bezpieczeństwa kierujących.

Bezpieczeństwo motocyklistów zależy także w dużej mierze od innych uczestników ruchu. Okres wakacyjny charakteryzuje się zwiększoną liczbą motocykli na drogach i o tym z kolei powinni pamiętać podróżujący samochodami. Dlatego policjanci przypominają zasadę „Patrz w lusterka – motocykle są wszędzie” i apelują o rozsądek i wyobraźnię - motocyklista często nie jest w stanie wykonać takich manewrów hamowania i omijania, jakie można wykonać samochodem. Świadomość taka powinna towarzyszyć każdemu kierowcy.

Źródło: KMP Mysłowice
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
teryo
teryo 6.07.2018, 07:09
Raczej nie "Patrz w lusterka - motocykle są wszędzie", bo to jakby zrzucanie odpowiedzialności za ewentualny wypadek na kierowcę samochodu i przyzwolenie na łamanie przepisów przez motocyklistów (przekraczanie prędkości, przejazd przez ciągłą linię, itd.). Po pierwsze, to motocykliści powinni włączyć myślenie.

Pozostałe