Niedziela, 18.11.2018, imieniny: Klaudyny, Romana, Tomasza

Lasok i Król zmierzą się w II turze wyborów?

  • 6.07.2018, 14:44 (aktualizacja 06.07.2018 14:48)
Lasok i Król zmierzą się w II turze wyborów?
Tak wynika z badania sondażowego przeprowadzonego w Mysłowicach przez katowicki oddział Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego (PTE).

Z sondażu przeprowadzonego przez PTE w dniach od 10.04. do 27.04.2018 r. dla regionalnego portalu Silesion.pl wynika, że na Edwarda Lasoka chce zagłosować 19,5 procent mieszkańców, którzy wyrazili chęć wzięcia udziału w wyborach samorządowych. Tuż za nim jest poseł Wojciech Król z wynikiem 17,5 procenta. Na trzecim miejscu znalazł się Dariusz Wójtowicz, na którego chce zagłosować 11,2 procent chodzących na wybory samorządowe. Kolejne miejsca zajęli: Zbigniew Augustyn – 7,9 procent głosów, Bernard Pastuszka – 6,3 procent, Mariusz Wielkopolan 6,0 procent oraz Tomasz Papaj z wynikiem 4,3 procent głosów. Na żadnego z podanych kandydatów nie zagłosowałoby 27,3 procent badanych.

Sondaż został przeprowadzony przed ogłoszeniem swojego startu przez Wojciecha Króla i Tomasza Papaja, który ostatecznie został oficjalnie ogłoszony kandydatem PiS. Sondaż został przeprowadzony na reprezentatywnej grupie 382 mieszkańców.

Katowicki oddział Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego ma status organizacji pożytku publicznego. Podmiot jest niezależnym stowarzyszeniem ekonomistów oraz członkiem Międzynarodowego Stowarzyszenia Ekonomistów (The International Economic Association).

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Wyborca
Wyborca 6.07.2018, 20:08
No cóż najbardziej kompetentnym kandydatem jest Bernard Pastuszka prowadził z [powodzeniem firmę Prywatna usługową nie jest młokosem zna sprawy Mysłowic . obecny [prezydent prowadzona przez siebie firmę w swoim czasie doprowadził do upadłości reszta kandydatowi to nie to młodzi wyrywni i bez sukcesów i tyle w tym temacie.A miasto w jakim jest stanie każdy widzi Dobrym prezydentem był by jeszcze pan Wielkopolan ale w skutek propagowania politycznego spadochroniarstwa zamknięto przed nim drogę na to stanowisko król PO to nie jest na te czasy lekarstwo to zgrana karta karta polityczna.
jow
jow 9.07.2018, 12:46
Co do Wielkopolana to rzeczywiście szkoda. Uczicwy, młody i nie zgodziłby się na żadne układy dlatego właśnie "układ" wyeliminował go z kandydowania. Co do Pastuszki to nikt nie będzie po nim płakał bo repreznetuje poziom Edwarda, wystarczy popatrzeć na jego wystąpienia na sesjach rady masta.
Pańszczyźniany Chłop
Pańszczyźniany Chłop 6.07.2018, 15:50
Tylko monarchia może nas uratować!!! Króluj nam, Królu!

Pozostałe