Niedziela, 18.11.2018, imieniny: Klaudyny, Romana, Tomasza

Basenu już nie ma, został zburzony

  • 11.07.2018, 10:04
Basenu już nie ma, został zburzony
Trwa likwidacja zabudowań na terenie dawnej kopalni „Mysłowice”. W ostatnich dniach z powierzchni ziemi zniknął basen przy ul. Świerczyny.

Spółka Restrukturyzacji Kopalń (SRK), która prowadzi likwidację mysłowickiego zakładu, planuje wyburzyć większość obiektów na powierzchni, z wyjątkiem tych objętych ochroną konserwatora zabytków, do końca września – października. Na liście obiektów przeznaczonych do rozbiórki jest m.in. basen, który w ostatnich dniach został zrównany z ziemią.

Basen, na którym wychowało się kilka pokoleń pływaków, na którym przez wiele lat trenowali zawodnicy ze szkoły sportowej na Piasku, został zamknięty wiosną zeszłego roku z powodu awarii rurociągu. Kiedy w maju 2017 roku SRK ogłaszała przetarg na jego sprzedaż, nikt nie był zainteresowany kupnem. Kilka lat temu miasto rozważało przejęcie obiektu, jednak jego remont byłby nieopłacalny. Dostosowanie basenu do wszystkich aktualnych wymogów pochłonęłoby wiele milionów złotych. W zeszłym roku prezydent Edward Lasok zapowiedział budowę miejskiej krytej pływalni na Słupnej.

 

 

 

 

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Mieszkaniec
Mieszkaniec 13.07.2018, 07:42
Wreszcie coś drgnęło. Ile czasu potrwa ta cała patologia Mysłowicka. Miasto jest w opłakanym stanie.
Enzo
Enzo 12.07.2018, 16:45
A na Bończyku teren gdzie miał być basen opchnięto pod kolejne markety. Pewnie ze szkoły sportowej to truchcikiem na Słupna poleca uczniowie.
Tommyellada
Tommyellada 12.07.2018, 12:14
Oj trenowało się trenowało w podstawówce pozdrawiam sekcje plywacka z roku 2000-2006
Skarbnik
Skarbnik 11.07.2018, 14:58
To już koniec niema już nic jesteśmy z Mysłowic możemy z stąd iść rozwalone zakopane przemilczane nie upominane władzo jak żyć a le czas już bliski lud się upomni ni teraz wy musujcie z stad iść
Marcin
Marcin 12.07.2018, 10:23
A po co miało to stać. Mieszkam w Mysłowicach i kopalnia w centrum miasta straszy a nie dodaje uroku

Pozostałe