Niedziela, 18.11.2018, imieniny: Klaudyny, Romana, Tomasza

Wakacyjne remonty w szkołach i przedszkolach

  • 11.07.2018, 17:03 (aktualizacja 11.07.2018 17:05)
Wakacyjne remonty w szkołach i przedszkolach W Przedszkolu nr 12 trwa wymiana posadzek (fot. Mysłowice – profil oficjalny Facebook)
Letnia przerwa w nauce to najlepszy czas na malowanie, remontowanie, modernizowanie placówek oświatowych. W wielu mysłowickich szkołach i przedszkolach trwają właśnie takie prace.

W jednych placówkach remonty są finansowane z budżetu miasta lub szkoły czy przedszkola, w innych do niezbędnych prac w znacznym stopniu dokładają się rodzice, gdzie indziej jeszcze pomagają sponsorzy. Wiele placówek prace wykonuje we własnym zakresie – rękami pracowników, stróżów, rzemieślników. W Przedszkolu nr 8 na Piasku do malowania pomieszczeń zostaną zaangażowani osadzeni z mysłowickiego aresztu. W tej placówce w czasie wakacji powstanie także nowa sala dydaktyczna z połączenia dwóch pomieszczeń. W Przedszkolu nr 12 przy ul. Prusa trwa remont podłóg i usuwanie szkodliwego subitu, stosowanego kiedyś do klejenia drewnianych posadzek. W „Piętnastce”, oprócz malowania, planowana jest także likwidacja asfaltu z trasy rowerkowej z tylnej części ogrodu przedszkolnego. W P19 trwa wymiana okien balkonowych w sali grupy starszej oraz okien w kancelarii, a przedszkolaki z Przedszkola nr 5 po wakacjach będą mogły bawić się na placu zabaw na nowej huśtawce.

Większa inwestycja prowadzona jest w Przedszkolu Integracyjnym przy ul. Portowej, gdzie trwają prace obejmujące modernizację kotłowni gazowej i poprawę wentylacji w całym budynku. W czasie wakacji planowana jest także dalsza konserwacja i naprawa ogrodzenia zewnętrznego terenu przedszkola.

W wielu szkołach w lipcu i sierpniu malowane są sale lekcyjne i korytarze, ale na przykład w II Liceum Ogólnokształcącym przerwa wakacyjna zostanie wykorzystana na wymianę nawierzchni chodnika i placu przed wejście do budynku szkolnego. W „Dziesiątce” w Brzezince trwa termomodernizacja, która obejmuje wymianę okien, wymianę centralnego ogrzewania, docieplenie dachu, wymianę instalacji wodno-kanalizacyjnej, docieplenie ścian budynku oraz malowanie elewacji, malowanie wewnątrz szkoły. Ten remont zakończy się dopiero w maju 2019 roku. Podobne prace są prowadzone w SP5 w Dziećkowicach.

Uczniowie SP14 na Wesołej po powrocie z wakacji zastaną nowe ogrodzenia boiska szkolnego, a dzieci z janowskiej „Trójki” dzięki sponsorowi będą mogły spędzać czas w odnowionej świetlicy. Również dzięki pomocy finansowej sponsorów Szkoła Sportowa będzie miała wyremontowaną kuchnię.

W budynku SP16 przy ul. Kosztowskiej 46, podobnie jak w SP7 planowana jest wymiana rynien na części szkolnych budynków, natomiast w Zespole Szkół Ogólnokształcących trwa m.in. remont biblioteki i strefy wypoczynku dla uczniów

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe