Wtorek, 11.12.2018, imieniny: Biny, Damazego, Waldemara

Wznowiono prace przy odbudowie dworku w Parku Zamkowym

  • 17.07.2018, 15:00 (aktualizacja 17.07.2018 15:00)
Wznowiono prace przy odbudowie dworku w Parku Zamkowym
Na wstrzymanej kilka lat temu inwestycji w Parku Zamkowym wznowione zostały roboty budowlane. Jak informuje Urząd Miasta Mysłowice, inwestor zadeklarował, że dokończy odbudowę zabytku.

Sprawa zabytkowego dworku Mieroszewskich, dawnych właścicieli Mysłowic, ciągnie się od ponad 20 lat. W 1997 roku miasto sprzedało budynek prywatnemu przedsiębiorcy, a grunt pod dworkiem oddało mu w użytkowanie wieczyste. Nowy właściciel – szkoła Gallus z Katowic, zamierzała otworzyć w dworku, po jego wyremontowaniu, swój wydział zamiejscowy.

Przez kilka lat inwestycja jednak stała w miejscu, okazało się za to, że budynek jest w tak złym stanie technicznym, że trzeba go rozebrać. Zgodę na rozbiórkę dworku wydał w 2003 roku Śląski Wojewódzki Konserwator Zabytków z zastrzeżeniem, że dworek ma zostać odbudowany. Właściciel miał na to czas do końca maja 2005 roku.

Tak się nie stało, stary budynek został zburzony, katowicka szkoła rozpoczęła odbudowę, ale powstały tylko fundamenty, piwnice i strop nad piwnicami. Po likwidacji Gallusa zmienił się właściciel nieruchomości, obecnie jest nim spółka KR Investement Group.

Projekt odbudowy zameczku opracowany przez firmę Severyn Projekt


Nowy właściciel deklaruje odbudowę

Nowe informacje, które dają nadzieję na to, że dworek zostanie w końcu odbudowany, napłynęły do Urzędu Miasta Mysłowice trzy miesiące temu. - Pod koniec kwietnia spółka KR Investement Group Sp. z o.o. (...) udzieliła odpowiedzi na zastrzeżenia odnośnie zabezpieczenia terenu budowy przed dostępem osób niepowołanych oraz poinformowała UM Mysłowice, że w połowie 2018 r. zamierza przystąpić do dalszych prac związanych z realizacją inwestycji – przekazała "CT" Anna Górny z zespołu prasowego mysłowickiego magistratu.

W związku z tą deklaracją, właściciel nieruchomości został zaproszony do urzędu na spotkanie. Spółka została poinformowana o planach inwestycyjnych na obszarze Parku Zamkowego i jego otoczenia: przebudowie dolnej cześci parku, remoncie budynku byłego sanepidu, modernizacji ul. Bytomskiej czy remontach elewacji budynków komunalnych przy ul. Bytomskiej. - Mimo że miasto nie ma narzędzi nacisku na prace inwestora, zależy nam na ich postępie oraz płynnym przebiegu. Tak by przy rozpoczęciu kolejnych etapów naszych działań, nic nie zaburzało wizerunku tak ważnego miejsca, jak Park Zamkowy oraz nie przeszkadzało w korzystaniu z niego mieszkańcom – tłumaczą mysłowiccy urzędnicy.

Na spotkaniu właściciel dworku zadeklarował, że spółka przedstawi miastu swoje dalsze plany. Do tej pory taka informacja do urzędu jeszcze nie wpłynęła, jednak zgodnie z zapowiedzią, roboty w Parku Zamkowym zostały rozpoczęte.

 

 


Więcej szczegółów po urlopie

Prezes zarządu spółki KR Investement Group przebywa obecnie na urlopie, informacji na temat inwestycji w Mysłowicach może udzielić po powrocie. Od robotników na budowie dowiedzieliśmy się, że na razie wykonują schody do piwnicy i mur oporowy. W miniony poniedziałek firma rozpoczęła prace związane z wylewką.

 

 

 

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe