Sobota, 15.12.2018, imieniny: Celiny, Ireneusza, Niny

Parafianie z Janowa pożegnali wikarego

  • 30.07.2018, 14:36 (aktualizacja 30.07.2018 14:45)
  • SA
Parafianie z Janowa pożegnali wikarego
W parafii Niepokalanego Poczęcia NM Panny i św. Maksymiliana Marii Kolbego w Janowie podczas uroczystej mszy pożegnano ks. Bartłomieja Cieślaka, który, dekretem abpa Wiktora Skworca, wyrusza na misje.

Kapłan urodził się 1 lutego 1983 roku w Tychach, wyświęcony został 10 maja 2008 roku w Katowicach. Pochodzi z parafii św. Krzysztofa w Tychach, pracował w parafiach w Radzionkowie i Jejkowicach, teraz w Mysłowicach – Janowie.

Ks. Bartłomiej pracował tu 3 lata, za tę pracę duszpasterską dla parafii i parafian podziękował mu proboszcz, ks. Andrzej Hnida oraz przedstawiciele grup parafialnych, rady parafialnej i służby kościelnej.

Młody kapłan wyrusza do francuskiej diecezji Viviers. Zanim rozpocznie tam pracę musiał opanować język francuski, ale też poznać środowisko i jego zwyczaje.

 

 

 

SA
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe