Sobota, 15.12.2018, imieniny: Celiny, Ireneusza, Niny

Internautom najbardziej podobają się sosnowieckie Stawiki

  • 1.08.2018, 14:17 (aktualizacja 01.08.2018 14:21)
Internautom najbardziej podobają się sosnowieckie Stawiki Fot. www.slaskie.pl
Zakończyło się internetowe głosowanie na najpopularniejszą realizację biorącą udział w konkursie Najlepsza Przestrzeń Publiczna Województwa Śląskiego 2018. W plebiscycie publiczności I miejsce i nagrodę internautów ufundowaną przez Marszałka Województwa Śląskiego zdobyła rewitalizacja kompleksu wypoczynkowego Stawiki w Sosnowcu.

Stawiki są położone nieopodal Mysłowic i wielu mieszkańców naszego miasta wybiera to miejsce na spacery i rekreację. Możemy tylko pozazdrościć Sosnowcowi. Wokół zbiornika wodnego przebiegają ścieżki dla rowerzystów i rolkarzy oraz spacerowiczów. Można tam poćwiczyć w plenerowej siłowni, uprawiać wakeboarding (w miniony weekend w Wake Zone Stawiki odbyły się Mistrzostw Polski w Wakeboardzie i Wakeskacie), poleżeć na piaszczystej plaży, a w punktach gastronomicznych zjeść obiad, przekąski, kupić zimne i gorące napoje. W zeszłym roku Stawiki przeszły modernizację, która spodobała się internautom, czemu dali wyraz w głosowaniu.

Konkurs Najlepsza Przestrzeń Publiczna Województwa Śląskiego promuje wysokiej jakości przestrzenie publiczne sprzyjające tworzeniu naszego otoczenia piękniejszym, a województwa śląskiego bardziej konkurencyjnym oraz nagradza ich projektantów. W tegorocznej edycji do konkursu zakwalifikowano 25 realizacji. Większość ma charakter rekreacyjno-sportowy z elementami edukacyjnymi, sprzyjający wypoczynkowi, aktywności rodzinnej i integracji społecznej. W konkursie o tytuł najlepszych stanęły zarówno przebudowane, zmodernizowane istniejące już obiekty i przestrzenie, którym nadane zostały nowe funkcje, jak również nowe inwestycje.

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
jasiok
jasiok 2.08.2018, 12:03
Polecam właśnie procedowany Plan Zagospodarowania Przestrzennego dla Hubertusa w Mysłowicach i tylko siąść i płakać. Kogo w tym urzędzie za moje pieniądze zatrudniają? Nawet nie zaplanowano ścieżki rowerowej na około wody, nie mówiąc o miejscu na inne atrakcje jak na stawikach. Ale o developerach na szczęście jak zwykle nie zapomniano.
9_W
9_W 2.08.2018, 08:39
Patrząc na sosnowieckie Stawiki i Hubertusa w Mysłowicach każdy zastanawia się co poszło nie tak? Jak to możliwe że w jednym mieście się da w drugim nic. Niby prezydentów tyle samo, zarabiają tyle samo, urzędnicy też zarabiają podobnie - nawet Mysłowicach lepiej bo im urząd Iphone X 256 GB kupuje - a jednak jak się patrzy na te dwa, sąsiadujące ośrodki to jest różnica. To nie sam prezydent winny że nie ogarnia tematu - problem jest głębszy i całego urzędu miasta dotyczy oraz od lat rządzącej większości w radzie miasta której stan Mysłowic się podoba i nie widzą powodu zmian - chyba że ludzie im powiedzą "DOŚĆ"!

Pozostałe