Sobota, 15.12.2018, imieniny: Celiny, Ireneusza, Niny

Mieszkańcy Bończyka zostali wysłuchani?

  • 2.08.2018, 16:29
Mieszkańcy Bończyka zostali wysłuchani?
Walka 160 mieszkańców Bończyka o pozostawienie zielonego terenu wokół ich budynków w tworzonym planie przestrzennego zagospodarowania miasta ma szansę zakończyć się sukcesem.

Tak można wnioskować z zapisów uczynionych w protokole z posiedzenia zespołu ds. rewitalizacji i strategii rozwoju miasta, który odbył się w zeszły czwartek. Głos mieszkańców „usłyszeli” nie tylko urzędnicy komisji, ale także prezydent, który uznał, że protest 160 ludzi nie jest bezzasadny. Podobne zdanie prezentował podczas tego spotkania także radny Wiesław Tomanek, który - jak powiedział - przyszedł przypilnować zmian na tym obszarze. Głównie chodziło o wykreślenie z proponowanego planu zapisów o budowie kosztem drzew budynków wielokondygnacyjnych, obszernego parkingu i drogi przelotowej przez osiedle, w bezpośrednim sąsiedztwie szkoły nr 4.

Całego zamieszania można by uniknąć, gdyby wcześniej urząd przypilnował tworzenia planu. Ten bowiem na zamówienie gminy wykonywała pracownia planistyczna firmy Q7 z Wrocławia. Firma ta przygotowała też plan przestrzennego zagospodarowania dla obszaru Morgi. Tu także mieszkańcy wnieśli uwagi do sporządzonego planu.

Jak poinformowała nas rzecznik miasta Joanna Frysztacka, głównym wyznacznikiem pomysłów na zagospodarowanie terenu pomiędzy ulicami Wielka Skotnica, Katowicka i Bończyka i terenu Morgów, było obowiązujące studium zagospodarowania przestrzennego miasta oraz pomysły i wnioski zgłoszone przez urzędników miejskich wydziałów, a także policję i straż pożarną. To jednak, jak się okazuje, zbyt mało, by uznać pomysły wrocławskich architektów za trafione w potrzeby mieszkających tu ludzi.

Lepszy los spotkał przygotowane plany dla terenu Hubertus i Bolina Północ. Tu nie dość, że nie ma zmian w stosunku do istniejącego przeznaczenia tych obszarów, to i zabudowa mieszkaniowa raczej nie istnieje. Nie ma więc powodów do kontrowersji. Sporządzenie zatem tych planów wzięli na siebie urzędnicy. W związku z tym, że nie było do nich uwag, komisja już zaopiniowała ich uchwalenie pozytywnie.

Do pozostałych dwóch (Morgi i Bończyk) uwagi można składać jeszcze do 6 sierpnia. Na ich rozpatrzenie prezydent ma 21 dni, czyli co najmniej do 27 sierpnia. Przyjęte przez głowę miasta, przekazane zostaną do architektów w celu naniesienia zmian w proponowanych zapisach. Nad odrzuconymi pochylą się jeszcze radni rady miasta na jednym z posiedzeń sesyjnych. To już ostatnia szansa dla tych uwag, które nie znajdą uznania prezydenta.

Już dziś wiadomo, że plan dla Bończyka powróci do konsultacji społecznej jeszcze raz po przyjęciu uwag, które podczas komisji zaakceptował prezydent. Pozostaje zatem pytanie czy prezydent zdąży z uchwaleniem wszystkich planów, które zostały przewidziane do opracowania podczas obu jego kadencji.

 

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Zażenowany
Zażenowany 2.08.2018, 21:26
No dosłownie szok! Od zeszłego roku radny walczył z mieszkańcami walczącymi między innymi o park(oraz inne rzeczy), jeszcze parę dni temu w innym artykule na tym portalu twierdził :
"Takich rozwiązań, jakie kwestionuje ta grupa mieszkańców w przygotowanym do uchwalenia planie nie ma - twierdzi jednak radny z Bończyka Wiesław Tomanek."

http://www.mysnet.pl/wiadomosci/2933,nie-chca-takiego-planu-dla-bonczyka

A teraz idzie do urzędu dopilnować aby te szkodliwe zapisy zniknęły?? To były czy ich nie było panie radny? A może idą wybory i chce się pan pod cudzym sukcesem podpisać? WSTYD! Zamiana zdania na poziomie przejścia od Wójtowicza do ekipy Lasoka po ostatnich wyborach.
ha ha
ha ha 3.08.2018, 12:03
Radny Wieśniak już nie jest w ekpie Edwarda, teraz służy już nowemu królowi i z jego listy bedzie startował ;-)
boniol
boniol 2.08.2018, 18:14
Że co proszę !?! Radny Tomanek "który - jak powiedział - przyszedł przypilnować zmian na tym obszarze" ?!?! Przecież tydzień temu w tym artykule http://www.mysnet.pl/wiadomosci/2933,nie-chca-takiego-planu-dla-bonczyka było napisane, że "Takich rozwiązań, jakie kwestionuje ta grupa mieszkańców w przygotowanym do uchwalenia planie nie ma - twierdzi jednak radny z Bończyka Wiesław Tomanek" To czego on przyszedł przypilnować, skoro tydzień temu według niego tego nie było? Co za wyjątkowa ......... , podszywa się pod skteczne działania i sukces zwykłych ludzi dla zyskania głosów w zbliżających się wyborach, a sam między inymi na spotkaniu z prezydenem w marcu mijał się z prawdą i kwestoniował działanie osób, które ten temat poruszały i nagłośniły.Dno dna.

Pozostałe