Sobota, 15.12.2018, imieniny: Celiny, Ireneusza, Niny

Tour de Pologne w Mysłowicach. Kolarskie święto i utrudnienia na drogach

  • 3.08.2018, 13:57
Tour de Pologne w Mysłowicach. Kolarskie święto i utrudnienia na drogach
Wielkimi krokami zbliża się 75. Tour de Pologne. Już 7 sierpnia przez nasze miasto przejedzie peleton rowerzystów. Na mieszkańców czekać będą liczne atrakcje oraz utrudnienia w ruchu drogowym.

Tour de Pologne to największy kolarski wyścig w Europie Środkowej. Mysłowiczanie będą mieli okazję na żywo oglądać zmagania kolarzy, gdyż trasa 4 etapu prowadzi przez nasze miasto. Po starcie w Jaworznie kolarze pojadą na południe. Na pierwszej, bardziej płaskiej części dystansu znajdują się trzy Lotne Premie LOTTO – w Mysłowicach, Chełmie Śląskim i Wilamowicach. Potem peleton wjedzie w malowniczy Beskid Śląski, a tam znajdują się cztery Górskie Premie TAURON I kategorii – dwukrotnie Zameczek oraz 90 lat Salmopolu w Szczyrku. Po pokonaniu dwóch niespełna 20-kilometrowych rund w górach kolarze zafiniszują w Szczyrku.

W Mysłowicach kolarze są spodziewani około południa. Do miasta wjadą ul. Nowochrzanowską, a imprezy towarzyszące wyścigowi odbędą się na rynku w Kosztowach. Tam peleton powinien pojawić się o godz. 12.25.

Na osoby, które przyjdą do Kosztów kibicować kolarzom czekać będzie zabawa z DJ-em, konkurs wiedzy o Tour de Pologne i o Mysłowicach, pokaz cheerleaderek i mysłowicki wyścig rowerowy trasą Tour de Pologne. Dla najmłodszych uczestników przygotowano malowanie twarzy, dmuchańce oraz liczne konkursy z nagrodami. Właściciele rowerów będą mogli bezpłatnie oznakować swoje pojazdy.

 

 

Utrudnienia w ruchu

Z powodu wyścigu uczestników ruchu drogowego czeka trochę utrudnień. od godziny 10.30 do godziny 14.00 zostanie całkowicie zamknięta i wyłączona z ruchu ul. Kosztowska od ul. Kokota do ul. Gagarina i Chromika wraz z drogami dojazdowymi do rynku w Kosztowach. Natomiast na ulicach Nowochrzanowskiej, Brzezińskiej (na odcinku od ul. Laryskiej do węzła S1), Kosztowskiej, Imielińskiej ruch zostanie wstrzymany w godzinach 11.30 do 12.30.

Podróżujący miejską komunikacją także powinni liczyć się ze zmianami w kursowaniu autobusów. Ze zmianami można się zapoznać na stronie KZK GOP

 

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe