Sobota, 15.12.2018, imieniny: Celiny, Ireneusza, Niny

Nowy sprzęt ratownictwa medycznego dla mysłowickich OSP

  • 3.08.2018, 16:02
Nowy sprzęt ratownictwa medycznego dla mysłowickich OSP
Mysłowickie Ochotnicze Straże Pożarne otrzymały sprzęt ratownictwa medycznego sfinansowany ze środków Ministerstwa Sprawiedliwości. W piątek druhowie oficjalnie odebrali dodatkowe wyposażenie dla swoich jednostek.

Strażacy ochotnicy otrzymali specjalistyczne wyposażenie do ratowania życia i zdrowia ludzi. Wartość zakupionego sprzętu to ponad 23,5 tys. zł. OSP Janów otrzymała defibrylator oraz torbę ratowniczą PSP R1. Do OSP Kosztowy trafiła torba ratownicza PSP R1 doposażona w deskę ortopedyczną, szynę Kramera i kamizelka typu KED, która jest używana głównie podczas wydobywania osób z pojazdów po wypadkach. OSP Dziećkowice wzbogaciła się o torbę ratowniczą PSP R1 doposażoną w deskę ortopedyczną oraz szynę Kramera.

 

 

Praca strażaków – czy to z państwowej, czy ochotniczej straży pożarnej – nie polega tylko na gaszeniu pożarów. To także m.in. zdarzenia drogowe. Wyjazdy do wypadków komunikacyjnych, podczas których wykorzystywane są tego typu urządzenia, to około 10 procent wszystkich interwencji strażaków ochotników. - Albo jesteśmy pierwsi na miejscu i już działamy przed przybyciem zespołu ratownictwa medycznego, albo jesteśmy dysponowani jako wsparcie do zastępu Państwowej Straży Pożarnej – mówi Grzegorz Gorączko, prezes OSP Janów.

W sprzęt taki jak ten przekazany dzisiaj strażakom, zaopatrzone są wszystkie mysłowickie OSP, to podstawa, bez której strażacy nie wyjeżdżają do akcji. Dodatkowe torby ratownicze, deski ortopedyczne, szyny Kramera czy defibrylatory zakupione ze środków ministerstwa będą wykorzystywane w codziennej pracy, ale także do szkolenia strażackiego narybku. - Bardzo często szkolimy najmłodszych, którzy są zrzeszeni w Młodzieżowych Drużynach Pożarniczych, aby od najmłodszych lat mogli zapoznać się z takim sprzętem – dodaje Grzegorz Gorączko.

 

 

Sprzęt ratownictwa medycznego został zakupiony w ramach ogólnopolskiego rządowego programu dla Ochotniczej Straży Pożarnej. Środki na wyposażenie – w sumie ponad 100 milionów zł dla OSP w całej Polsce - pochodzą z Funduszu Sprawiedliwości.

 

 

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe