Sobota, 15.12.2018, imieniny: Celiny, Ireneusza, Niny

Kto warzy najlepszy żur w Mysłowicach?

  • 6.08.2018, 13:53 (aktualizacja 06.08.2018 15:17)
Kto warzy najlepszy żur w Mysłowicach? Fot. Pixabay
Żur – to bez wątpienia najpopularniejsza śląska zupa. Ilu kucharzy, tyle smaków i przepisów. Kto w Mysłowicach gotuje go najlepiej?

Podstawą smacznego żuru jest dobry zakwas. Jedni gotują tę zupę na kiełbasie, drudzy na wędzonce. Są tacy, którzy podają go z ziemniakami, inni zajadają z jajkiem. Niektórzy zabielają, niektórzy jedzą bez śmietany. Każdy ma swój sprawdzony – i w swojej opinii – najlepszy przepis. Ale który smak najbardziej przypadnie do gustu mysłowiczanom?

Odpowiedź na to pytanie poznamy 9 września podczas konkursu kulinarnego „Najlepszy Żur Śląski w Gminie Mysłowice”. Konkurs jest organizowany z okazji miejskich dożynek, które w tym roku odbędą się w Dziećkowicach. Organizator, czyli Mysłowicki Ośrodek Kultury, do udziału zaprasza wszystkich przedsiębiorców prowadzących w Mysłowicach działalność gastronomiczną, mających w swoim menu żurek.

Każdy przedsiębiorca biorący udział w konkursie będzie musiał przygotować minimum 30 litrów tej zupy. Degustacja odbędzie się podczas dożynek, będą mogły z niej skorzystać osoby, które w wyznaczonym punkcie zakupią miseczki i otrzymają karty do głosowania.

Zgłoszenia uczestników są przyjmowane do 31 sierpnia. Regulamin konkursu i karta zgłoszenia znajdują się na stronie Mysłowickiego Ośrodka Kultury.

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe