Sobota, 15.12.2018, imieniny: Celiny, Ireneusza, Niny

Dyrektor MOK został dyrektorem skansenu w Chorzowie

  • 7.08.2018, 09:16 (aktualizacja 07.08.2018 09:21)
Dyrektor MOK został dyrektorem skansenu w Chorzowie Foto: www.slaskie.pl/BP Witold Trólka
Dyrektor Mysłowickiego Ośrodka Kultury został szefem skansenu w Chorzowie. Artur Madaliński jeszcze do końca sierpnia będzie formalnie szefować mysłowickiej placówce.

Madaliński został wybrany na dyrektora Górnośląskiego Parku Etnograficznego w drodze konkursu. Będzie zarządzać muzeum przez pięć lat. Przez dwa ostatnie lata był dyrektorem Mysłowickiego Ośrodka Kultury. Jak informuje Joanna Frysztacka, rzecznik prasowy mysłowickiego ratusza, dyrektor jest w okresie wypowiedzenia, obecnie dzieli obowiązki szefa obu instytucji – mysłowickiej i chorzowskiej. Kto go zastąpi, gdy z końcem sierpnia odejdzie z MOK? Nie przewidujemy ogłoszenia konkursu na to stanowisko – informuje Joanna Frysztacka. Niewykluczone, że wyznaczona zostanie osoba pełniąca obowiązki dyrektora.

Artur Madaliński został już oficjalnie powitany w nowym stanowisku pracy. W siedzibie skansenu odbyło się spotkanie, podczas którego Henryk Mercik, członek Zarządu Województwa Śląskiego w obecności pracowników podziękował dotychczasowemu szefowi placówki Andrzejowi Sośnierzowi za pracę i zaangażowanie. Życzył Arturowi Madalińskiemu sukcesów w pracy na tym stanowisku.

Madaliński z wykształcenia jest doktorem nauk humanistycznych w zakresie literaturoznawstwa, w swej karierze zawodowej był m.in. rzecznikiem prasowym w Piekarach Śląskich, dyrektorem Wydziału Komunikacji Społecznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego.

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Xyz
Xyz 9.08.2018, 14:42
Mysłowice wyglądają jak skansen to nabrał wprawy teraz sobie poradzi

Pozostałe