Sobota, 15.12.2018, imieniny: Celiny, Ireneusza, Niny

Wymieniają wodociąg na Laryskiej

  • 8.08.2018, 13:42
Wymieniają wodociąg na Laryskiej
Do końca listopada MPWiK wymieni ponad 1 kilometr sieci wodociągowej na ul. Laryskiej oraz przyłącza. Prace rozpoczęły się 6 sierpnia.

MPWiK prowadzi inwestycję na ul. Laryskiej zamiast planowanej pierwotnie na ten rok modernizacji sieci w rejonie ul. Bytomskiej, Powstańców i Starokościelnej. Spółka planowała przepięcie i wymianę wodociągów na Starym Mieście w związku z zapowiadaną przez Tramwaje Śląskie przebudową torowiska. Inwestycja tramwajowa się jednak opóźnia, dlatego MPWiK również zmodyfikował swój plan inwestycji i postanowił zmodernizować sieć na ul. Laryskiej.

- Jednym z argumentów były częste awarie, jak również spójność z inwestycjami realizowanymi w gminie w zakresie wymiany nawierzchni drogowej. Takie rozwiązanie pozwoli na jednorazowe zainwestowanie środków, a także przyczyni się do kompleksowego rozwiązania problemów na Laryskiej – informuje Dominika Łyp, rzecznik prasowy MPWiK Mysłowice.

Prace remontowe rozpoczęły się 6 sierpnia i będą polegały między innymi na wymianie ponad 1 km sieci wodociągowej oraz ponad kilometra przyłączy. Prowadzone będą na odcinkach od Fabrycznej do Pukowca. Termin zakończenia robót jest zaplanowany na koniec listopada br.

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe