Sobota, 15.12.2018, imieniny: Celiny, Ireneusza, Niny

Mieszkania plus w Mysłowicach możliwe

  • 8.08.2018, 17:53
  • gh
Mieszkania plus w Mysłowicach możliwe Fot. Pixabay
Bank Gospodarstwa Krajowego jest zainteresowany finansowaniem mysłowickiego projektu Mieszkanie plus. Tak wynika z pisma BGK, które kilka dni temu trafiło do gminy.

To efekt prowadzonych przez wiceprezydenta Bartłomieja Gruchlika rozmów, jakie toczą się z bankiem od kilku miesięcy. BGK zaakceptował propozycję terenu, na którym ma stanąć budynek na 60 mieszkań. To działka miejska o powierzchni 5 000 metrów kwadratowych, usytuowana przy ul. Wielka Skotnica, tuż za posesją Środowiskowego Domu Samopomocy.

Mieszkania zostaną wybudowane przez gminę i zlecone do administrowania Miejskiemu Zarządowi Gospodarki Komunalnej. Będą miały status mieszkań komunalnych. To m.in. powód, dla którego w projekcie – jak wcześniej zakładano - nie przewiduje się na żadnym poziomie uczestniczenia Śląskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego.

Oszacowany wstępnie przez BGK czynsz podstawowy wynosić ma 23,5 złotego za metr kw. To standardowa wysokość czynszu w tego typu realizowanych projektach. – Taka wysokość czynszu ma zagwarantować zwrot kapitału zainwestowanego w budowę – powiedział nam wiceprezydent Gruchlik.

gh
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Ja
Ja 9.08.2018, 15:21
Po co nam TBS wie jego prezes Augustyn. No i pewnie też prezydent Lasok. Dał Augustynowi fuchę, a ten w kolaboracji z Papajem sprzedał go na pniu. Teraz jak Papaj się dobrze zakręci, to może podobną fuchę obaj dają Lasokowi
T.
T. 8.08.2018, 23:45
Czy ktoś wie po co nam TBS? Nic nie robi a prezes zarabia tyle ile prezesi firm co mają kilkanaście tys mieszkań w zarządzie i budują co roku kilka bloków. Mysłowice są bogate i stać je żeby topić kasę jak żadne miasto.

Pozostałe