Sobota, 15.12.2018, imieniny: Celiny, Ireneusza, Niny

Bezpłatne szczepienia przeciwko grypie dla seniorów

  • 9.08.2018, 11:57 (aktualizacja 09.08.2018 12:03)
Bezpłatne szczepienia przeciwko grypie dla seniorów Fot. Pixabay
Od 1 września w Mysłowicach rusza kolejna edycja profilaktycznego programu szczepień ochronnych przeciwko wirusowi grypy. Z bezpłatnego szczepienia będzie mógł skorzystać każdy mieszkaniec Mysłowic powyżej 60. roku życia.

Z programu będzie mogło skorzystać 800 seniorów. Jak informuje urząd miasta, do szczepień używane będą czterowalentne szczepionki, które spełniają wszystkie wymogi i normy, ponadto posiadają rozszerzony skład o dodatkowy podtyp wirusa, który zapewni szerszą ochronę przed zakażeniem. W porównaniu do zeszłego roku są one droższe, jednak zdecydowanie lepszej jakości.

W tym roku podmiotem odpowiedzialnym za przeprowadzenie akcji w Mysłowicach będzie ponownie Fundacja „Unia Bracka”. Każdy mieszkaniec będzie mógł, bez wcześniejszych zapisów, przyjść do jeden z placówek oraz zgłosić chęć szczepienia. Zabieg zostanie wykonany po uprzednim badaniu oraz kwalifikacji do szczepień.

Z darmowych szczepień będzie można skorzystać w trzech Przychodniach Brackich: przy ul. Świerczyny 5, Szopena 54 i Osmańczyka 4. Dla osób, które z różnych powodów nie będą mogły przyjechać do przychodni, organizowane będą akcje wyjazdowe.

- Ma to na celu dotarcie do jak największej liczby osób potencjalnie zainteresowanych szczepieniem. Wyjazdy będą obejmować nie tylko samo szczepienie, ale także edukację zdrowotną. Pierwsza mobilna akcja szczepień planowana jest w Parafii Matki Bożej Częstochowskiej przy ul. Kubicy 5 w Kosztowach – informuje mysłowicki magistrat.

Program szczepień trwać będzie do 23 listopada br. Jego realizacja kosztuje 42 000 zł, a 40 proc. tej kwoty refunduje NFZ.

 

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe