Sobota, 15.12.2018, imieniny: Celiny, Ireneusza, Niny

Uwaga na fałszywe e-maile na temat korekty zeznania podatkowego

  • 10.08.2018, 11:01
Uwaga na fałszywe e-maile na temat korekty zeznania podatkowego
Ministerstwo Finansów ostrzega przed fałszywymi e-mailami, w których autor wiadomości podszywa się pod pracownika Izby Administracji Skarbowej i informuje o kontroli przeprowadzonej przez fikcyjny „Główny Urząd Kontroli Skarbowej w Warszawie" w sprawie zeznania podatkowego za rok 2017.

Oszuści rozsyłają informację, jakoby w wyniku kontroli zeznania podatkowego za rok 2017 stwierdzono braki formalne w złożonej przez nas dokumentacji. Proszą o wypełnienie i złożenie w urzędzie skarbowym załączonych w mailu formularzy.

Ministerstwo Finansów przestrzega, aby nie otwierać wiadomości ani załącznika oraz odpowiadać na e-mail nadawcy. Załącznik może zawierać zainfekowany plik.

 

Przykład treści fałszywego e-maila (pisownia oryginalna):

 

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe