Środa, 20.02.2019, imieniny: Anety, Lehca, Leona

Srebrny listek i złote rączki – nowe programy wsparcia dla seniorów w województwie śląskim

  • 24.08.2018, 11:49 (aktualizacja 24.08.2018 13:46)
  • Jakub Korzonek
Srebrny listek i złote rączki – nowe programy wsparcia dla seniorów w województwie śląskim
W czwartek, 23 sierpnia w Parku Śląskim odbył się Piknik „Łączymy Pokolenia”. Skierowany był on do seniorów oraz ich wnuków. Dla wszystkich gości przygotowano wiele ciekawych atrakcji, a także smakowity poczęstunek.

 

W programie znalazły się strefy: aktywności, gier, relaksu i zdrowia oraz oczywiście strefa dziecięca. Zaproszono też znamienitych gości, m.in. Marcina Wyrostka czy Remigiusza Rączkę. 

Piknik miał na celu promocję aktywności wśród seniorów i rzeczywiście, okazał się świetną formą spędzenia czasu, zarówno dla starszych, jak i młodszych mieszkańców naszego województwa. Dzieci mogły poskakać na dmuchańcach, spędzić czas z animatorami, starsi natomiast mogli skorzystać z punktów pomiaru ciśnienia, cukru i poćwiczyć jogę.

Całe wydarzenie związane było z inauguracją programu "Srebrny listek". Będzie polegał on na oznaczaniu naklejką ze srebrnym listkiem samochodów, za których kierownicą zasiadają seniorzy. Celem akcji jest nakłonienie wszystkich uczestników ruchu drogowego do okazania nieco większej cierpliwości wobec starszych kierowców, którzy, jak wszyscy wiemy, mogą na drodze potrzebować nieco więcej czasu na podjęcie decyzji, doczytanie informacji zamieszczonej na znaku drogowym czy też odnalezienia się w nowym mieście.

 

 

Planowany jest też program związany ze “złotymi rączkami”, którego zadaniem jest zachęcenie osób posiadających siłę, umiejętności i wiedzę niezbędne w małych pracach domowych, do pomocy tym, którzy sobie z takimi sprawami nie radzą. Chodzi o zwykłe wkręcenie żarówki, naprawę kranu, przeniesienie biurka czy zawieszenie obrazka na ścianie. Cała akcja ma na celu zapobiegnięcie samotności osób starszych i związanymi z nią trudnościami, problemami, czy nawet zagrożeniami.

 

Jakub Korzonek
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe