Środa, 20.02.2019, imieniny: Anety, Lehca, Leona

Taryfowej decyzji nadal nie ma

  • 24.08.2018, 17:10
  • gh
Taryfowej decyzji nadal nie ma
Wody Polskie, jedyna instytucja w Polsce mająca uprawnienia do zatwierdzania taryf za dostarczanie wody i odprowadzanie ścieków, znów przedłużyła termin wydania decyzji w tej sprawie dla Mysłowic.

W zawiadomieniu o przedłużonym terminie kolejny też raz brak jest konkretnego, merytorycznego uzasadnienia wydłużania procesu decyzyjnego. Czekająca na zatwierdzenie taryfa powinna obowiązywać na trzy kolejne lata licząc od czerwca br.

Tymczasem istniejący pat nie pozwala spółce MPWiK wdrożyć skutecznego programu naprawczego, ponieważ poziom ubiegłorocznych stawek taryfowych nie wystarcza na pokrycie bieżących kosztów i istniejących zobowiązań, zwłaszcza z tytułu spłaty rat kredytowych spółki.

Można domniemywać, że do rozstrzygnięć w tej sprawie dojdzie dopiero po czekających nas w październiku wyborach.

gh
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe