Środa, 20.02.2019, imieniny: Anety, Lehca, Leona

Jest szansa na zatwierdzenie taryf

  • 7.09.2018, 17:05 (aktualizacja 07.09.2018 17:06)
  • Grażyna Haska
Jest szansa na zatwierdzenie taryf
Wody Polskie uchyliły decyzję odrzucającą złożony przez MPWiK wniosek taryfowy za dostarczanie wody i ścieków, którą wydał gliwicki oddział tej instytucji i wniosek o ich zatwierdzenie zwróciły do ponownego rozpatrzenia.

To pierwszy dobry prognostyk dla mysłowickich wodociągów. Zarząd spółki MPWiK złożył z początkiem lipca formalne odwołanie od decyzji odmownej, jaką otrzymał w związku ze złożeniem wniosku dotyczącym zatwierdzenia taryf na najbliższe trzy lata licząc od 1 czerwca tego roku.

W odwołaniu zarząd MPWiK zarzucał brak merytorycznego uzasadnienia dla dorzucenia mysłowickiego wniosku. W wydanej decyzji odmownej prawnicy doszukali się też błędów natury formalnej.

Po dwukrotnym przekładaniu terminu do ustosunkowania się do odwołania, prezes Wód Polskich w Warszawie uchylił niekorzystną dla wodociągów decyzję i nakazał powtórnie rozpatrzyć wniosek. Z załączonego do warszawskiej decyzji obszernego uzasadnienia wynika, że gliwicki oddział Wód Polskich nie dość wnikliwie przeanalizował wniosek, popełniając przy tym w jej ocenie sporo błędów. - Analizując argumenty jakimi posłużył się prezes Wód Polskich w Warszawie, mam prawo oczekiwać zatwierdzenia złożonego wniosku w pierwotnej wersji - powiedział nam wiceprezes zarządu MPWiK Przemysław Gardoń.

Gdyby tak się stało, wodociągi zyskałyby szansę na współpracę z bankami i restrukturyzację zadłużenia, które już od przyszłego roku będzie niemal niemożliwe do spłacenia przez MPWiK o własnych siłach.

Grażyna Haska
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Mieszkaniec
Mieszkaniec 10.09.2018, 10:23
Wiceprezes zarządu MPWiK Przemysław Gardoń powinien publicznie odpowiedzieć na pytanie jak to jest że innym przedsiębiorstwom w Polsce i województwie się udało z taryfami a kierowanej przez niego firmie tak długo nie. Przecież GPW w którego oddziale ma też wysokopłatną fuchę z taryfami problemów nie miało - może by kolegów z drugiej pracy podpytał jak to zrobili? A może za dużo obowiązkow na dwóch wysokopłatnych etatach i nie wyrabia?
ja
ja 7.09.2018, 19:11
Już nie wiem co lepsze, żeby MPWiK splajtował i niech ktoś to zacznie od nowa, czy przez co najmniej 10 lat wysokie stawki, by spółka stanęła na nogi? A tak najlepiej to jednak plajta i ze 150 ludzi zostawić 15 -tu do zarządzania, a resztę zamawiać w dobrych firmach.

Pozostałe