Środa, 20.02.2019, imieniny: Anety, Lehca, Leona

Policjant z Mysłowic najlepszy na Śląsku!

  • 10.09.2018, 09:16 (aktualizacja 10.09.2018 09:21)
  • źródło: KMP Mysłowice
Policjant z Mysłowic najlepszy na Śląsku!
W miniony piątek zakończyły się wojewódzkie eliminacje do XI Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Dzielnicowych „Dzielnicowy Roku”. Po zaciętej rywalizacji pierwsze miejsce zajął sierż. szt. Kamil Przewieźlik z komendy w Cieszynie, a na drugim uplasował się st. sierż. Adrian Piechulski z komendy w Zawierciu. Najlepszym kierownikiem dzielnicowych został natomiast asp. sztab. Przemysław Dąbrowski z komendy w Mysłowicach. W październiku będą oni reprezentowali nasz garnizon w etapie ogólnopolskim.

Od środy trwały zmagania w wojewódzkim etapie XI Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Dzielnicowych „Dzielnicowy Roku”. W środę uczestnicy musieli wykazać się umiejętnościami praktycznymi podczas specjalnie zaaranżowanych scenek. Zadaniem dzielnicowego było przyjęcie interesanta i pomoc w rozwiązaniu jego problemu. Dzielnicowy musiał zakwalifikować prawnie sytuację i udzielić interesantowi instrukcji co do rozstrzygnięcia sprawy. Komisja konkursowa oceniała znajomość zagadnień prewencji, prawa i psychologii. Szczególnie ważne były m.in. aspekty komunikacji werbalnej i niewerbalnej, stworzenie przyjaznej atmosfery dla osoby zgłaszającej swoje problemy i wskazywanie możliwych rozwiązań.

Drugim wyzwaniem tego dnia było sprawdzianem umiejętności strzeleckich. Ta część konkursu wymagała od mundurowych nie tylko celnego oka. Ważne było również m.in. odpowiednie zachowanie bezpośrednio przed, jak i po zakończeniu strzelania, a także przyjęta postawa strzelecka. A wszystko to pod czujnym okiem policyjnych instruktorów strzelectwa.

W czwartek swoimi umiejętnościami na strzelnicy musieli wykazać się kierownicy rewirów dzielnicowych.

W piątek wszyscy musieli zmierzyć się z rozwiązaniem testu z ogólnej wiedzy policyjnej, ze szczególnym uwzględnieniem służby dzielnicowego i kierowaniem rewirem dzielnicowych przez przełożonego.

Po podsumowaniu punktów zdobytych w poszczególnych konkurencjach, najlepszym dzielnicowym na Śląsku okazał się sierż. sztab. Kamil Przewieźlik z komendy w Cieszynie. Najlepszym kierownikiem dzielnicowych został natomiast asp. szt. Przemysław Dąbrowski z komendy w Mysłowicach.

 

 

Klasyfikacja końcowa wśród dzielnicowych przedstawia się następująco:

  • I miejsce - sierż. szt. Kamil Przewieźlik z Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie,

  • II miejsce – st. sierż. Adrian Piechulski z Komendy Powiatowej Policji w Zawierciu,

  • III miejsce – asp. Tomasz Bojanek z Komendy Powiatowej Policji w Myszkowie.

Wśród kierowników rewirów dzielnicowych zwyciężyli:

  • I miejsce - asp. szt. Przemysław Dąbrowski z Komendy Miejskiej Policji w Mysłowicach,

  • II miejsce – asp. szt. Radosław Lipiński z Komendy Powiatowej Policji w Tarnowskich Górach.

Zdobywcy dwóch pierwszych miejsc wśród dzielnicowych i najlepszy kierownik rewiru będą reprezentowali śląski garnizon w ogólnopolskim finale konkursu, który odbędzie się w dniach od 23 do 26 października tego roku w Szkole Policji w Katowicach.

Laureaci zostali uhonorowani nagrodami pieniężnymi, rzeczowymi oraz pamiątkowymi dyplomami. Zarząd Wojewódzki NSZZ Policjantów ufundował dodatkowe nagrody pieniężne.

źródło: KMP Mysłowice
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe