Środa, 20.02.2019, imieniny: Anety, Lehca, Leona

Mysłowiczanin budujący Sosnowiec gwiazdą spotkania z Wojciechem Królem

  • 10.09.2018, 11:36 (aktualizacja 10.09.2018 11:39)
  • A.J.
Mysłowiczanin budujący Sosnowiec gwiazdą spotkania z Wojciechem Królem
Wiceprezydent Sosnowca, mysłowiczanin z Janowa - Jeremiasz Świerzawski - na spotkaniu Wojciecha Króla z wyborcami przedstawił koncepcję zagospodarowania mysłowickich terenów pokopalnianych. Wystąpieniem wzbudził spore zainteresowanie. Internauci na jednym z portali społecznościowych piszą, że „skradł show” posłowi Królowi.

Jeremiasz Świerzawski to 32-letni mysłowiczanin, syn górnika. Z wykształcenia jest architektem – Technikum Architektoniczno-Budowlane i Wyższą Szkołę Techniczną w Katowicach. W przeszłości odpowiadał m.in. za budowę dworca Warszawa Zachodnia oraz projekt budowy dworca Warszawa Główna. Pracował także m.in. nad przebudową dąbrowskich dworców – w centrum oraz w Gołonogu. We wrześniu 2017 r. objął funkcję pełnomocnika prezydenta stolicy Sosnowca ds. inwestycji. Po niespełna pół roku w lutym 2018 r., został wiceprezydentem stolicy Zagłębia Dąbrowskiego. Jest odpowiedzialny m.in. za pion inwestycji, geodezji, urbanistyki, planowania przestrzennego i architektury.

Jeremiasz Świerzawski dał się poznać ponad setce mysłowiczan podczas spotkania wyborczego Wojciecha Króla. Odbyło się ono 29 sierpnia w Szybie Bończyk. Podczas niego przedstawiona została koncepcja zagospodarowania terenów pokopalnianych w Mysłowicach. Jeremiasz Świerzawski przybliżył ostatnią część prezentacji, czyli wizję zrewitalizowania tego obszaru. Wiceprezydent Sosnowca zreferował założenia, ideę, etapy i sposoby finansowania projektu. Prezentując wizję i odpowiadając na zadawane z sali pytania dał się poznać jako osoba świetnie znająca temat. Świadczą o tym liczne i przychylne komentarze na portalu Facebook pod jednym z postów dotyczących koncepcji Wojciecha Króla: – Ten Jeremiasz to strzał w dziesiątkę. Takich ludzi to miasto potrzebuje. Brawo Wojtek – napisał Krzysztof Noras. – Dawno nie słyszałem tak konkretnej i fachowej wypowiedzi – podsumował Łukasz Prajer.

Wystąpienie Jeremiasza Świerzawskiego, zaraz po zejściu ze sceny wiceprezydenta Sosnowca, krótko podsumował gospodarz spotkania Wojciech Król: – Państwo już wiecie, dlaczego Jeremiaszowi oddałem głos. On od 10 lat zajmuje się inwestycjami i mieszka Mysłowicach. Chcę przez to powiedzieć, że mądre zarządzanie to także umiejętność doboru kompetentnych współpracowników, a Mysłowice dziś potrzebują właśnie takich ludzi – powiedział kandydat na prezydenta.

Sosnowiec w tym roku przeznacza prawie 300 mln zł na inwestycje. Remonty dróg, budowa pływalni i ścieżek rowerowych, przebudowa sieci wod-kan, remonty placówek edukacyjnych – to tylko niektóre z nich. Mysłowiczanie mogą żałować, że Świerzawski pracuje na rzecz sąsiedniego, a nie rodzinnego miasta.

A.J.
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Ja ||
Ja || 12.09.2018, 22:10
Sosnowiec stolicą?
Ramasoka
Ramasoka 12.09.2018, 22:08
Wojciech Król odświeża stare pomysły swego ojca politycznego Lasoka. Pamiętam jak obiecywał Lasok rewitalizację kopalni która miała stać się kołem zamachowym rozwoju Mysłowic-też ściągał "fachowców"-robił spotkania z Bieńkowską-miała płynąć kupa kasy na inwestycje-popłynęła ale do Sosnowca, Jaworzna, Katowic etc. A do Mysłowic nawet jak coś skapło to skruplatnie oddawano rezygnując z dotacji. W Mysłowicach do wymiany jest nie tylko prezydent ale też CAŁY URZĄD bo to on faktycznie "działa" oraz Rada Miasta która to od lat wspiera i akceptuje.
ja
ja 10.09.2018, 21:55
Takiego fachowca trzeba ściągnąć do naszego miasta. Koniec wreszcie z miernotami
x
x 3.02.2019, 22:36
Bardzo proszę sobie go wziąć...

Pozostałe