Środa, 20.02.2019, imieniny: Anety, Lehca, Leona

Bezalkoholowy festyn parafialny na Janowie

  • 11.09.2018, 15:31 (aktualizacja 11.09.2018 15:35)
Bezalkoholowy festyn parafialny na Janowie
Tradycyjnie już we wrześniu mieszkańcy z dzielnicy Janów bawili się na festynie w parafii Maksymiliana Kolbe. 18. festyn parafialny był poprzedzony dwoma wydarzeniami.

W piątek, 7 września odbył się I Janowski Bieg na dystansie 5 kilometrów ze startem i metą przy bramie ogródków działkowych przy ul. Huty Rozalii. Bieg został przygotowany przez stowarzyszenie „Truchtacz” i Radę Dzielnicy Janów Miejski-Ćmok.

W sobotę w godzinach porannych grupa 80 osób wyruszyła rowerami z placu przy parafii do Lasów Murckowskich. Organizatorem wycieczki był Mysłowicki PTTK. Tego samego dnia popołudniu po mszy rozpoczął się 18. Janowski Festyn Rodzinny „Na trzeźwo”. Ksiądz proboszcz Andrzej Hnida i prezydent miasta Mysłowice Edward Lasok przywitali parafian i przybyłych gości zachęcając do wspólnej zabawy.

Dla uczestników festynu wystąpiły dzieci z przedszkoli i Szkoły Podstawowej nr 3, na straganach znalazły się słodkości upieczone przez parafian, na głodnych czekały smakołyki z grilla. Nie zabrakło też niespodzianki w postaci tortu od Cukierni Skórok. Tort został zakupiony przez radnego Józefa Zajkowskiego dla dzieciaków.

W ramach festynu odbył się także mecz piłki nożnej pomiędzy ministrantami z Janowa i ministrantami z Morgów. Zwycięstwami okazali się ministranci z parafii świętego Jacka, którzy odebrali zwycięski puchar.

Muzycznie imprezę umilił Happy Big Band z solistką Anną Kamyk pod dyrekcją Mirosława Kaszuby. Festyn zakończył się pokazem sztucznych ogni.

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe