Środa, 20.02.2019, imieniny: Anety, Lehca, Leona

Żarty z Sosnowca? Mysłowiczanom przestaje być do śmiechu

  • 11.09.2018, 15:38 (aktualizacja 11.09.2018 15:42)
  • IW
Żarty z Sosnowca? Mysłowiczanom przestaje być do śmiechu Sosnowiecka Mediateka
Mysłowiczanie z zazdrością patrzą na rozwój sąsiednich miast. Szczególnie na Sosnowiec, który tylko tym roku na inwestycje przeznacza blisko 300 milionów złotych.

W okresie, kiedy mysłowicki magistrat boryka się z brakiem basenu i zamkniętym kąpieliskiem w Parku Słupna, w Sosnowcu otwiera się kolejna pływalnia – na Zagórzu. Inwestycja warta 14,5 mln złotych przekłada się na basen o wymiarach 25x16,5 m z ośmioma torami i z regulowaną głębokością dna oraz basen rekreacyjno-rehabilitacyjny wyposażony w masaże, gejzer, leżanki, siedziska z dyszami. 
W okresie, kiedy mysłowickie drogi przypominają ser szwajcarski a korzystanie z nich nierzadko przypomina jazdę po torze przeszkód, w Sosnowcu przebudowuje lub remontuje się m.in. ul. 3 Maja, ul. Armii Krajowej, ul. Andersa, ul. 11 Listopada, ul. Gospodarczą, ul. Blachnickiego i Drogę Krajową nr 94. Wartość wyżej wymienionych inwestycji to ok. 45 mln zł. Do tego należy doliczyć jeszcze przebudowę skrzyżowania tej ostatniej z ul. Długosza, która rozpocznie się w 2019 r., ale już dziś Centrum Unijnych Projektów Transportowych przyznało miastu na to dofinansowanie - prawie 74 mln zł, czyli 85 proc. szacunkowej wartości inwestycji. 
W okresie, kiedy mysłowickie Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji bezskutecznie walczy z zadłużeniem, w Sosnowcu na Klimontowie i Borze przebudowuje się, a na Maczkach planuje się budowę sieci wod-kan. Wartość tych inwestycji to w sumie ok. 25 mln zł. 
W okresie, kiedy w Mysłowicach oddaje się rzadko spotykane tereny zielone pod zabudowę kolejnego marketu, w Sosnowcu przeznacza się ponad 18 mln zł na budowę 25 km ścieżek rowerowych, wypożyczalni rowerów i na Ogród Jordanowski przy Górce Środulskiej. 
W okresie, kiedy w mysłowickich szkołach brakuje pieniędzy na kredę, wymianę podłogi i drobny remont, w Sosnowcu za ponad 23 mln złotych wykonuje się m.in. termomodernizację kilkunastu placówek edukacyjnych - ZSO nr 5, PM nr 43, ZSO nr 7, ZSO nr 14, SP nr 40, PM nr 45, ZSO nr 6, ZSO nr 12, SP nr 39, Gimnazjum nr 7, ZSO nr 15, SP nr 9, PM nr 14 i PM nr 38. Budynki zyskały nowe elewacje, zostały przebudowane instalacje elektryczne, ciepłownicze, w części z nich wymieniono okna. To nie wszystko. Przebudowano m.in. budynek biblioteki. Obiekt zyskał nowoczesną elewację i rozbudowano dział multimediów. Inwestycja ta uszczupliła budżet sosnowieckiego magistratu o 20 mln zł. 
Przykłady można by mnożyć. Nic to jednak nie wniesie dla rozwoju Mysłowic. W magistracie przy ul. Powstańców 1 muszą zacząć pracować eksperci, fachowcy i doświadczone w obszarze inwestycji osoby. Zagwarantować to może jesienna zmiana.

IW
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Antoni. Choodej
Antoni. Choodej 16.09.2018, 08:18
Jestem typowym ćwierć inteligentem. Głupotę wyssałem z mlekiem matki a codziennie pokazuję innym jak to się żyje z cebulą zamiast mózgu.
Sosnowiczanin
Sosnowiczanin 12.09.2018, 21:30
Musicie zacząć brać kredyty, ile się tylko da a resztę ciągnąć z Unii.
Chociaż widzę że autora poniosła fantazja. Droga krajowa nr 94 nie jest remontowana. Pozostałe kilkanaście km albo po czterech latach dopiero oddano albo wciąż są w remoncie. Ilość fuszerek też zaskakuje. Drogi rowerowe? Przy okazji dróg. Basen? Ceny podniesione bo prezydent twierdził że w innych basenach miasta dzięki niskim cenom mieszkańcy chodzą się myć.
Przykładów nie da się mnożyć więc jeżeli autor chce motywować mieszkańców Mysłowic przedwyborczo to niech to robi w sposób rozsądny
Ach pozostaje jeszcze prawie 300mln zł na marzenie prezydenta miasta - stadion piłkarski. Tym razem kasa wyssana wprost z budżetu miasta bo nikt przy zdrowych zmysłach takiej inwestycji nie dofinansuje. To długi przez dziesiątki lat
Sosnowiczanin z dziada pradziada
Sosnowiczanin z dziada pradziada 17.09.2018, 15:42
Robią źle, nie robią źle, malkontentów wszędzie pełno, na szczęście są tacy co potrafią docenić efekty i nie marudzą, nie można mieć wszystkiego, ale lepiej coś niź nic!
Paweł
Paweł 16.09.2018, 17:33
Chudej, nawet tutaj... dramat
Maksio
Maksio 11.09.2018, 16:19
W Mysłowicach winni pracować tez fachowcy od kontroli wydatkowania środków publicznych, w samym mieście, jak i spółkach gminnych.

Pozostałe