Środa, 20.02.2019, imieniny: Anety, Lehca, Leona

Potrąceni na pasach. Dwa wypadki jednego dnia

  • 12.09.2018, 11:17
Potrąceni na pasach. Dwa wypadki jednego dnia
W ubiegły piątek, 7 września na drogach Mysłowic doszło do dwóch wypadków, w których ucierpieli piesi. W obu przypadkach poszkodowane osoby przechodziły przez oznakowane przejścia.

Około godz. 9.50 na ul. Obrzeżnej Zachodniej 76-letnia mieszkanka ul. Huty Rozalii przechodziła przez przejście prowadząc swój rower. Kierowca jadący jednym pasem ruchu zatrzymał się przed zebrą, by przepuścić kobietę. Niestety, 25-latka kierująca seatem, która jechała drugim pasem w tym samym kierunku nie ustąpiła pierwszeństwa pieszej i potrąciła ją. W wyniku uderzenia starsza kobieta ma złamaną lewa rękę.

Kilka dni po tym wypadku do prezydenta Lasoka trafiło pismo w sprawie poprawy bezpieczeństwa na przejściu, na którym potrącona została kobieta. - Naprawdę jest ciężko tam przejść na drugą stronę, samochody się nie chcą zatrzymywać, a chodzi tamtędy wiele starszych osób – działkowców – mówi sąsiadka poszkodowanej, autorka pisma. - Niech wybudują nam kładkę albo sygnalizacje świetlną, bo to jest bardzo niebezpieczne miejsce – dodaje. Jak mówi kobieta, kwestia poprawy bezpieczeństwa na przejściu ma zostać omówiona przez urzędników i przedstawicieli policji – taką deklarację usłyszała w urzędzie miasta.

 

Poszkodowany 7-latek

Tego samego dnia popołudniu, około godziny 16.50 na ul. PCK samochód osobowy potrącił 7-letniego chłopca. - kierująca fiatem punto 64-letnia mieszkanka Mysłowic omijając autobus, który zatrzymał się przed przejściem dla pieszych nie ustąpiła pierwszeństwa 7-letniemu chłopczykowi – wyjaśnia sierż. Damian Sokołowski, oficer prasowy KMP Mysłowice. Na szczęście maluch nie odniósł poważnych obrażeń. Z ogólnymi potłuczeniami chłopiec trafił do szpitala na obserwację.

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
grzkoc
grzkoc 18.09.2018, 19:58
No i oczywiście jak wiele przejść dla pieszych w Mysłowicach to przejście jest nieprzyjazne dla wózka inwalidzkiego. W tym rejonie poruszam się bardzo często ale na drugą stronę Obrzeżnej nie mam szans i odwagi się przedostać. Zgłaszałem temat do UM ale kto by się przejmował jednym wózkowiczem. Tak przy okazji ciekawy jestem mnie ile kasuje inspektor nadzoru, który akceptuje takie ułomne przejście?
Jorg
Jorg 16.09.2018, 10:06
Dlaczego w godzinach porannych ok 5.30 na ul. Obrzeżnej Zachodniej w rejonie przejścia dla pieszych nie świeci żadna latarnia ? Może zamiast świateł powstanie tam adaptacyjne przejście dla pieszych ?
myslowiczaninn
myslowiczaninn 15.09.2018, 09:39
ta kobieta ,która potrąciła tę starszą kobietę i ta, która potrąciła 7 latka powinny na długie lata trafić do ciężkiego więzienia !!!
a może Mysłowice powinny być miastem bez aut?
TW8
TW8 13.09.2018, 08:47
Szczególnie skandaliczne jest to że droga przebudowa drogi bardzo mocno pogorszyła bezpieczeństwo. Już przy odbiorze przebudowanej drogi były uwagi bodaj Policji co do bezpieczeństwa. Poza tym nowa droga praktycznie zniszczyła ścieżkę rowerową. W wielu miastach stawia się na rowery, buduje ścieżki, tworzy sieci rowerów miejskich a w Mysłowicach dewastuje się nawet to co jest. W tym mieście jest jakiś gospodarz?? A może choć jeden opłacany z podatków mieszkańców urzędnik co zadba o takie sprawy?

Pozostałe