Środa, 20.02.2019, imieniny: Anety, Lehca, Leona

Nie starczyło pieniędzy czy wyobraźni?

  • 13.09.2018, 09:16
  • gh
Nie starczyło pieniędzy czy wyobraźni?
Nie wszyscy mogą się cieszyć z remontu ulicy Miarki. Mieszkańcy pięcioklatkowej wspólnoty przy Miarki 32 z pewnością mogą się czuć przez miasto pominięci w jego planach remontowych ulic.

Choć remont ul. Miarki celebrowano długo i mozolnie (rozpoczęte roboty na jesieni ub. roku zakończono dopiero pod koniec tegorocznego półrocza) i wydano na niego niemal milion złotych, miejskim służbom zabrakło wyobraźni, by objąć nim całą ulicę.

Spora część powierzchni ul. Miarki, jako droga dojazdowa do wspólnoty, poszatkowana jest niebezpiecznymi dziurami. Zaniedbań remontowych nie niweluje nawet porządnie zrobiony wzdłuż całego budynku wspólnoty chodnik. Według szacunkowych wyliczeń, by wyremontować całość ulicy wystarczyło dołożyć wykonawcy 100 tys. złotych. Nie starczyło. Pieniędzy czy wyobraźni?

Droga to jedna sprawa. Gminny teren graniczący z budynkiem, wykorzystywany przez mieszkańców jako miejsca postojowe i pobliska, zarośnięta pokrzywami skarpa, to sprawa druga. Wyrosłe na niej pokrzywy sięgają półtora metra.

- Chciałam na części tego skrawka zieleni urządzić kawałek terenu do wypoczynku, ale pani naczelnik wydziału nieruchomości nie zgodziła się. Kazała mi sobie ten kawałek wynająć jak chcę mieć wypoczynkowy ogródek czy skwerek – mówi jedna z mieszkanek wspólnoty przy Miarki. Teraz w tym miejscu spotykają się menele, a tuż obok, przy zlokalizowanym śmietniku notorycznie gromadzone są stery śmieci. Bo to ziemia niczyja – dodaje mieszkanka Miarki 32.

gh
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe