Środa, 20.02.2019, imieniny: Anety, Lehca, Leona

Cykliczne znakowanie rowerów w komendzie straży miejskiej

  • 13.09.2018, 10:10
Cykliczne znakowanie rowerów w komendzie straży miejskiej
W przyszłym roku mysłowicka straż miejska będzie organizować regularne akcje znakowania rowerów. Posiadacze pojazdów będą mogli je zabezpieczyć w komendzie przy ul. Strażackiej.

Mysłowiczanie bardzo chętnie korzystają z możliwości bezpłatnego znakowania rowerów, która w naszym mieście pojawiła się po raz pierwszy w ubiegłym roku. Takie okazje nadarzały się do tej pory jednak tylko kilka razy w roku przy okazji imprez takich jak Tour de Pologne, czy ostatnio miejskie dożynki. Od nowego roku ma się to zmienić - Straż Miejska Mysłowice będzie znakować rowery w każdą pierwszą sobotę miesiąca w sezonie wiosenno-letnim, kiedy z dobrych warunków do jazdy na dwóch kółkach korzysta największa ilość mieszkańców.

- Rowery będziemy znakować w każdą pierwszą sobotę miesiąca, w godzinach od 10.00 do 13.00. Rozpoczniemy od pierwszej soboty kwietnia. Planujemy, by znakowanie w pierwsze soboty miesiąca potrwało do października. Nadal oczywiście będziemy pojawiać się na miejskich imprezach, tak jak np. przy okazji Tour de Pologne. O każdej takiej możliwości będziemy na bieżąco informować mieszkańców – zapowiada straż miejska.

Strażnicy przypominają, że znakowane będą tylko sprawne rowery z obowiązkowym wyposażeniem. Rower musi posiadać z przodu co najmniej jedno światło pozycyjne barwy białej lub żółtej selektywnej, z tyłu – co najmniej jedno światło odblaskowe barwy czerwonej o kształcie innym niż trójkąt oraz co najmniej jedno światło pozycyjne barwy czerwonej, co najmniej jeden sprawnie działający hamulec oraz dzwonek lub inny sygnał ostrzegawczy.

Znakowanie roweru polega na wygrawerowaniu niepowtarzalnego numeru oraz umieszczeniu jednośladu w rejestrze oznakowanych rowerów powadzonym przez Komendę Miejską Policji w Mysłowicach. Dodatkowo rower zostaje oznakowany nalepką „Uwaga Rower Oznakowany”, a właściciel pojazdu otrzymuje potwierdzenie przystąpienia do programu – plastikową kartę formatu dowodu osobistego.

Grawer powoduje zmiany w strukturze materiału, dzięki czemu można je wykrywać nawet po zatarciu znaków na powierzchni. Oznaczenie roweru zabezpiecza przed kradzieżą, a w razie odnalezienia skradzionego pojazdu – ułatwia odnalezienie właściciela.

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe