Środa, 20.02.2019, imieniny: Anety, Lehca, Leona

„Dostawczak” nie ustąpił pierwszeństwa. Motocyklista poważnie ranny

  • 13.09.2018, 11:15
  • Źródło: KMP Mysłowice
„Dostawczak” nie ustąpił pierwszeństwa. Motocyklista poważnie ranny Fot. arch. policji
Wczoraj na ul. Długiej doszło do poważnego wypadku z udziałem motocyklisty i samochodu dostawczego. W wyniku tego zdarzenia obrażeń wielonarządowych doznał 49-letni mieszkaniec Mysłowic. Ustalenia policjantów wskazują, że przyczyną tego wypadku było nieustąpienie pierwszeństwa przez kierującego dostawczym peugeotem.

Do bardzo groźnego wypadku drogowego doszło wczoraj około godziny 15.50 na ul. Długiej. Według ustaleń policjantów kierujący dostawczym peugeotem, 54-letni mieszkaniec Gliwic, podczas wykonywania manewru skrętu w lewo w zjazd na trasę S1 nie ustąpił pierwszeństwa kierującemu motocyklem honda. W wyniku tego zdarzenia kierowca motocykla, 49-letni mysłowiczanin doznał poważnych obrażeń wielonarządowych. Do szpitala został przetransportowany przez śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Badanie stanu trzeźwości kierowcy peugeota wykazało, że był trzeźwy. Mężczyźnie została pobrana krew do badania na obecność innych środków działających podobnie do alkoholu. Na czas trwania policyjnych czynności droga w tym miejsca była zablokowana.

Policjanci apelują o wzmożoną ostrożność do wszystkich uczestników ruchu drogowego! Pamiętaj o elementarnych zasadach ruchu drogowego, o zasadzie ograniczonego zaufania w stosunku do innych uczestników ruchu drogowego. Staraj się przewidywać sytuacje, jakie mogą cię zastać na drodze. Bądź czujny. Nie pozwól się zaskoczyć rutynie, a przede wszystkim dostosuj prędkość jazdy do warunków drogowych.

Źródło: KMP Mysłowice
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe