Środa, 20.02.2019, imieniny: Anety, Lehca, Leona

Jarosław Stopa kandydatem mysłowickiej lewicy na prezydenta

  • 14.09.2018, 16:00
  • gh
Jarosław Stopa kandydatem mysłowickiej lewicy na prezydenta
Mysłowickie struktury lewicy nie zamierzają przyglądać się pasywnie tegorocznym wyborom. Zdecydowanie stawiają na swój elektorat. Mają już swojego kandydata na prezydenta, sprawnie sporządzają też listy kandydatów do rady miasta.

- Lewicy w Mysłowicach bardzo brakuje. Od kilku lat nie mamy swoich przedstawicieli we władzach miasta. Od dawna też nie po drodze nam z Dariuszem Wójtowiczem i jego komitetem „Wspólnie dla Mysłowic”, którego wielu mysłowiczan uważa za reprezentanta naszej partii czy w ogóle lewicy. To zdecydowana przeszłość – mówi Edward Duliński, szef mysłowickiego SLD.

W tych wyborach kandydatem na prezydenta jest Jarosław Stopa. To górnik z wyższym wykształceniem, który poza krakowską AGH ma też ukończone studia polsko-francuskie z zakresu zarządzania, modernizacji przemysłu, restrukturyzacji i rozwoju regionalnego. Nauki pobierał też w Akademii Ekonomicznej w Katowicach, Politechnice Śląskiej w Gliwicach, Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej. Ma uprawnienia do zasiadania w radach nadzorczych spółek Skarbu Państwa. Długoletnie doświadczenie zawodowe na stanowiskach dyrektora i prezesa firm daje mu prawo do podejmowania wyzwań związanych z zarządzaniem dużymi podmiotami czy ich finansową restrukturyzacją. Na koncie ma m.in. skuteczną restrukturyzację górniczego podmiotu medycznego Unia Bracka. Jarosław Stopa obecnie zarządza inwestycjami w KWK „Murcki- Staszic”.

W programie wyborczym priorytetami są: edukacja i opieka społeczna poprzez zwiększenie miejsc w żłobkach, przedszkolach oraz przeznaczenie miejskich pustostanów na miejsca dla matek z dziećmi dotkniętych przemocą; wspomaganie inicjatyw społecznych jak Mysłowicki Budżet Obywatelski, transport i drogi – budowa centrum przesiadkowego i remont dworca, remonty dróg, zagospodarowanie terenów uzbrojonych i szerszy monitoring miejsc zagrożonych; sprawy komunalno-bytowe – zagospodarowanie pustostanów i uregulowanie statusu miejskich wodociągów.

SLD ma już wytypowane „jedynki”, które będą lokomotywą pociągową list na radnych do Rady Miasta Mysłowice. W okręgu nr 1 to Tomasz Brzozowski (handlowiec), nr 2 - Arkadiusz Przybyłka (dr ekonomii), nr 3 – Jarosław Stopa (kandydat na prezydenta), nr 4 – Gabriela Błaut (prezes Spółdzielni Samopomoc Chłopska).

gh
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
wiaraczynicuda
wiaraczynicuda 17.09.2018, 21:17
zmartwychwstała;-)
Marcel
Marcel 17.09.2018, 15:22
A kto to? Myslałem że SLD to umarło po rozwodzie Tomanka z Wójtowiczem a tu takie zaskoczenie. Jak się postara to do 1% dobije. Może i jego Lasok czymś do siebie jak Tomanka przekona? Kolejny wice przewodniczący w Radzie Miasta?
czerwony
czerwony 16.09.2018, 17:28
A to ci niespodzianka lewica w Mysłowicach jeszcze istnieje !

Pozostałe