Środa, 20.02.2019, imieniny: Anety, Lehca, Leona

Znamy nazwiska kandydatów na radnych. Komisja wyborcza odrzuciła listę jednego komitetu

  • 20.09.2018, 09:15 (aktualizacja 20.09.2018 11:05)
Znamy nazwiska kandydatów na radnych. Komisja wyborcza odrzuciła listę jednego komitetu
17 września o godz. 24.00 upłynął termin zgłaszania terytorialnym komisjom wyborczym list kandydatów na radnych. W Mysłowicach swoich ludzi do rady zgłosiło siedem komitetów wyborczych. Z powodu błędów formalnych lista jednego z komitetów nie została zarejestrowana przez komisję wyborczą.

Jako pierwszych Miejska Komisja Wyborcza, której przewodniczy sędzia Damian Owczarek, zweryfikowała kandydatów z KW Prawo i Sprawiedliwość, KWW Dariusz Wójtowicz, KWW Niezależni, KKW Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska. Pozostałe komitety, które zgłosiły swoich kandydatów do rady miasta to KKW SLD Lewica Razem, KW Mysłowickie Porozumienie Samorządowe i KW My To Mysłowice. Jak się dowidzieliśmy wczoraj wieczorem, weryfikacji nie przeszła lista zgłoszona przez komitet My To Mysłowice, którego kandydatem na prezydenta jest Bernard Pastuszka. Powodem był brak wymaganej liczby podpisów poparcia. Zgłoszone lista była weryfikowana przez trzy zespoły, również w obecności pełnomocnika komitetu. Bernard Pastuszka zapowiedział, że komitet złoży odwołanie.

Prawo zgłaszania list kandydatów na radnych przysługuje komitetom wyborczym. W gminach liczących powyżej 20 tys. mieszkańców na liście nie może być mniej niż 5 nazwisk i nie może ona przekraczać o więcej niż dwa nazwiska liczby radnych wybieranych w danym okręgu. Przy doborze kandydatów na rajców obowiązuje 35-procentowy parytet płci. Każda lista kandydatów musiała być poparta podpisami co najmniej 150 wyborców.

Zgodnie z kalendarzem wyborczym, 26 września o godz. 24.00 upływa termin zgłaszanie gminnym komisjom wyborczym kandydatów na wójtów, burmistrzów i prezydentów miast.

 

 

Okręg numer 1: Piasek, Stare Miasto, Mysłowice – Centrum

Okręg numer 2: Janów Miejski - Ćmok, Szopena - Wielka Skotnica, Bończyk – Tuwima

Okręg numer 3: Brzęczkowice i Słupna, Brzezinka, Morgi

Okręg numer 4: Larysz-Hajdowizna, Krasowy, Kosztowy, Dziećkowice, Wesoła, Ławki

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
098
098 26.09.2018, 20:15
"Jedynkę" wylosował KWW Bezpartyjni Samorządowcy, co oznacza, że na płachcie wyborczej listy tego komitetu znajdą się na samej górze, po lewej stronie
0987
0987 26.09.2018, 20:11
a mieliby jedynkę z nr listy po losowaniu !
gladiator
gladiator 26.09.2018, 20:09
Teraz już niema najmniejszych wątpliwości ze była zmowa i kret w stowarzyszeniu po przedstawieniu wniosków i dowodów wnioski narzucają się same . Szkoda tylko tych 31 społeczników a sumienie nie pozwoli spać spokojnym snem tym co się do tego przyczynili.
Prawnik
Prawnik 21.09.2018, 15:16
rt. 430 kodeksu: Jeżeli gminna komisja wyborcza stwierdzi, na podstawie dostępnych urzędowo dokumentów, a w razie potrzeby również wyjaśnień wyborców, że zgłoszenie nie uzyskało wymaganego poparcia wyborców, wówczas odmawia jego przyjęcia, wskazując stwierdzone wady, i zwraca zgłoszenie osobie zgłaszającej listę"ten artykuł powinien zostać zastosowany w Mysłowicach a nie był i na niego powinno powoływać się stowarzyszenie My to Mysłowice tak zrobiono w Przemyślu dla listy pis
Wstyd i hanba
Wstyd i hanba 21.09.2018, 13:37
Coś tu jest grubymi nićmi szyte komu zależało na tym aby 31 kandydatów na radnych nie ubiegało się o mandat w walce a pod stołem w białych rękawiczkach dało im walkower. Sytuacja bardzo niejasna ,przecież pelnomocnik to nie nowicjusz i na pewno przed oddaniem upewnił się czy wystarczy głosów z nawiązką do rejestracji listy. narzuca się wiele pytań czy w ugrupowaniu był tzw kret który pracując dla układu miał za zadanie nie dopuścić do rejestracji ugrupowania które na pewno zabrało głosy komu? to jest jasne!KKW Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska. KW Mysłowickie Porozumienie Samorządowe no i mamy to co mamy. Jak bardzo boja się stowarzyszenia MY to Mysłowice ze uciekają się do tak nikczemnych metod białych kołnierzyków , białych rękawiczek Nie bójcie dajcie szanse w bezpośrednim wyborczym starciu to ludzie powinni zadecydował czy My to Mysłowice i jego kandydaci zasługują na ich zaufanie ciekawe jest to ze tylko ta lista była tak dokładnie sprawdzana jak ktoś-by specjalny wiedział ze coś jest nie tak . a jak w dobie Rodo sprawdzić czy ktoś podaje prawidłowy pesel musiał być kret . Tak czy tak mości panowie nic tu nie jest jasne i przejrzyste i bogdaj odwołanie zostało pozytywnie załatwiane i pozwoliło wykazach się kandydatom na radnych z My to Mysłowice w wyborczej walce a nie na stole układowych urzędnikom!

Pozostałe