Wtorek, 11.12.2018, imieniny: Biny, Damazego, Waldemara

Goście z Francji, Holandii, Grecji i Niemiec w SP15

  • 27.09.2018, 15:14
Goście z Francji, Holandii, Grecji i Niemiec w SP15
22 września społeczność SP 15 w Wesołej przywitała gości, którzy przybyli do Mysłowic w ramach międzynarodowego projektu Erasmus +. Z Francji, Grecji, Holandii i Niemiec przyjechało 13 nauczycieli i 20 uczniów i uczennic.

Międzynarodowych uczestników projektu w imieniu władz miasta Mysłowice przywitał wiceprezydent Grzegorz Brzoska. Dyrektor szkoły Grażyna Goj witając gości powiedziała m.in.: - Wierzymy, że ten rodzaj współpracy, współpracy szkół z różnych krajów, współpracy nauczycieli i uczniów da nam możliwość uczenia się od siebie nawzajem, zdobywania doświadczenia i patrzenia w przyszłość z nadzieją, sympatią i zrozumieniem innych ludzi.

Powitalną imprezę poprowadzili Oliwia Pieprzyk i Łukasz Sewielski z klasy VIII b. Na początek grupa uczniów zaśpiewała hymn Unii Europejskiej do muzyki Beethovena „Oda do radości”. Później młodzież z gimnazjalnych klas III a i III b zatańczyła poloneza do muzyki Wojciecha Kilara. W przywitaniu gości uczestniczyła też klasa IIa, która zatańczyła w śląskich strojach tradycyjnego „Trojaka” oraz grupa taneczna „Teens” z klasy Vb w tańcu nowoczesnym do piosenki Alvaro Soler „Sofia”. Goście mogli również podziwiać Julię Odzimek z VII a, która zaśpiewała po angielsku piosenkę „Feeling good” Michaela Buble, Kornelię Biecką z gimnazjalnej III b, która zagrała na gitarze klasycznej i Patrycję Nessing z VIII b grającą na wiolonczeli.

Zdjęcia (3)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe